TARSUS GÜNDEM

YAŞAYAN BEBEĞİ ÖLDÜ DİYE VERDİLER

YAŞAYAN BEBEĞİ ÖLDÜ DİYE VERDİLER
234 views
11 Ağustos 2016 - 12:44

Çocuğu dünyaya geldi,öldü dediler yaşadığı anlaşıldı. Daha sonra hastaneye götürüldü bebeği kabul etmediler, baskı sonuç verince yeni doğan ünitesine yatırılan bebek 3 gün sonra hayatını kaybetti.Acılı baba 2 yıldır hakkını aramaya çalıştığını ancak sonuç alamadığını dile getirdi.

Sedat Berat Mıdıklı isimli bir vatandaş Gündem Gazetesi’nin Sosyal medya ihbar hattına gönderdiği bilgi notunda, eşinin çocuklarını dünyaya getirdiği sırada, akıllara durgunluk verecek olaylar yaşadıklarını iddia etti.

Mıdıklı, acil müdahale odasına alınan bebeklerine “ölü doğum” raporu verildiğini ve bunu kabul etmeyerek, savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını belirterek, “Bebeğimizi defin etmek üzereyken, canlı olduğunu anladık. Yeniden hastaneye getirdik, ancak üç gün sonra bebeğimiz öldü” dedi.

Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin büyük bir skandala imza attığı iddia edildi. Gümdem Gazetesinin sosyal medya hesabına bir ileti gönderen Sedat Berat Mıdıklı isimli bir vatandaş, eşinin 23+1 haftalık hamileyken, adı geçen hastanede hiçbir müdahale yapılmadan, acılar içinde, annesi ve baldızının yardımıyla üç günde doğum yaptığını ileri sürdü. Mıdıklı’nın iddiasına göre, Muhammet Berat adını verdikleri bebeği ile eşinin yaptıkları girişimler sonucu daha sonra acil müdahale odasına alındığını ancak hastane görevlileri tarafından bebeklerinin ölü doğduğunun kendilerine bildirildi.

Bebeklerin morga konulma isteğini reddettiklerini dile getiren Sedat Berat Mıdıklı, hastane yönetimine bebeklerini defin etmek istediklerini belirterek, özetle şu iddialarda bulundu:

“Bebeğimizi defin etmek üzere götürürken yolda bebeğin sıcak ve hareket ettiğini hissedince torbasını açtığımızda bebeğin hareket ettiğini ve nefes aldığını gördük hemen hastaneye geri döndük ve bebeğimiz yoğun bakıma yatırıldı. Uzun bir süre hastaneye bebeğin girişini yapmadılar (sistemleri kabul etmiyormuş) daha sonra 21:48 de yeni doğan Yoğun bakıma yatış işlemleri yapıldı. Bebeğimizin ölmediği halde ölüm belgesi veriliş saati 18:30’dur. Bebeğimiz 3 gün yaşadıktan sonra 04.05.2014 günü 21.03’de vefat etmiştir. Konu ile ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Kaymakamlıktan soruşturma izni çıkmadı sonra bölge idari mahkemesine itirazda bulunduk oradan da gelen karar soruşturma izninin çıkmaması bizi derinden etkilemiştir. Canlı yaşayan bebeği ölü diyerek ceset torbasına koyarak ölüm belgesiyle birlikte bize teslim edilip canlı bir çocuğu bir buçuk iki saat havasız kalarak ölümüne sebep olanlardan şikayetçiyim. Üç gün yaşayan bebeğimin iki ölüm belgesi vardır”

HABER:CİHAN KEZER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.