TARSUS GÜNDEM

YARENLİK ALANINDA KAFE KALMADI.!

YARENLİK ALANINDA KAFE KALMADI.!
463 views
01 Temmuz 2014 - 18:11

Tarsus’ta Atatürk Caddesinin Merkez PTT ile Halk Eğitim Merkezi arasındaki bölümünün araç trafiğine kapatılması ile oluşturulan Yarenlik Alanı’nda yaklaşık 8 yıldır faaliyette bulunan 3 çay bahçesi/kafe yıkıldı.

Tarsus Belediyesi tarafından söz konusu alan üzerinde yapılan çalışma neticesinde oluşturulan kafelerden PTT yönünde olan ve İmar Limitet Şirketi tarafından çalıştırılan ilki, geçtiğimiz günlerde yıkılmıştı.

Kamuya ait yollar üzerinde, araç trafiği kapansa dahi ticari faaliyet yapılmasının yasak olmasından dolayı yıkıldıkları öğrenilen ve özel şahıslar tarafından çalıştırılan diğer ikisi de yıkıldı.

Yaklaşık 8 yıldır faaliyette bulunan 3 çay bahçesi, Belediye tarafından ihale usulüyle işletmecilerine kiralanırken, 30 Mart yerel seçimleri öncesinde yapılan ve dönemin Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın başkanlık ettiği ihalede büyük tartışmalar yaşanmıştı.

Güvenlik güçlerinin geniş önlemler aldığı ihale iptal edilmişti. Yaşanan bu gelişmeler ışığında PTT yönünde olan çay bahçesi Tarsus Belediyesi İmar Limited Şirketi bünyesinde faaliyetine devam etmişti. Saat kulesi ve HEM yönünde olan ve aynı zamanda kafe olarak da kullanılan diğer çay bahçeleri ise özel müteşebbisler tarafından işletilmeye devam etti, sonunda üçü de yıkıldı.

Halk Eğitim Merkezi, Saat Kulesi yanı ve PTT civarında bulunan kafelerin yerlerine her hangi bir ticari faaliyet yapılmaksızın düzenleme yapılması bekleniyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.