TARSUS GÜNDEM

SALLA SALLA YER YERİNDEN OYNASIN.!

SALLA SALLA YER YERİNDEN OYNASIN.!
237 views
07 Mayıs 2015 - 9:38

Siyasetçi seçim öncesi toplantılarda bağırıyor ?
‘’Kul hakkını kimseye yedirtmeyeceği z‘’
‘’ Her şeyi halkımızın yararı için yapacağız’’
‘’Kimseye çıkar doğrultusunda işler yaptırmayacağız‘’
‘’ Hz.Ömer adaleti, Hz.Ali dürüstlüğü ve şerefiyle yöneteceğiz’’
‘’ Gün 24 saat, ama ben günde 48 saat çalışacağım’’
Vatandaş hep birlikte , şak şak şak alkışlarrrrrrrrrrrr.!
Sonrası ? Pencerenizi açın bakın.!

Korkmadan baktığınızda doğru veya yanlış olan her şeyi açıkça göreceksiniz…
Ama siyaset öyle bir malzeme ki, kiminin kaçak inşaat sigortası, kiminin ruhsat kapısı. Kiminin otel, kiminin uçak parası, kimimin taşeron şirketten bankamatik sevdası, kiminin ihale kazancı.!
Belki siyasetçiler seçim stratejilerini yaparken gerçekten halkın çıkarları doğrultusunda analizler yaparak çalışıyor, siyasetçilerin ekibinde yer alan bir çok kişi ise, yarınlarda kurulacak seçim kazanımlarını dizayn ediyor.

İşte bu çeltikli ayak takımı bizler ‘’Kalemi’’ biraz kabartınca Uğur Mumcu’luk oynama senide yok ederler, her şey rantın bir parçası diyorlar.!
Diyelim ki korktuk ve Uğur Mumcu’luk oynamayacağız…
Peki kim, Meclis üyelerinin danışıklı döğüşünü, Belediye ihalelerinde ki rantı, reklam koordinasyon merkezlerinde ki para akışını, merkezi siyaset olan defineci yapıları, Siyasi olarak yaratılan Paralelci vatandaşların sırf iktidardan nemalanmak için hergün kamuda tecavüze uğradığını , Pensilvanya akrobatlarının manevralarını, imar rantlarını, kalemi karşısında halı saha kumpanyalarını, fabrikalar da ki kaçak yağ fabrikalarını kim yazacak ?

Kimse yazmaz kardeşim.! Çünkü bu adamlar kaile almadıkları kalemi de , 200 liraya satın alıyorlar artık.!

Eskiden Gazete sahibi olarak ortalıkta olan şimdilerde ise program yapan bir vatandaş, uzun zaman beslendiği MHP belediyelerine karşı bir yazı yazmış demiş ki ‘’ Bu havai fişeklerin bedelini kim ödeyecek’’ düne kadar kralım çok yaşa ,kralım çok yaşa diyordun. Şimdi ne oldu ? Kral tokatı atınca boylu boyunca uzanmışa benziyorsunuz… Kaldı ki sen kralın yanındayken bile buna benzer hiçbir olay olmadı mı? O zaman neden ses çıkarmadınız ? Kalemi satmak bu kadar kolay mı ?

Biz kalemimiz kırılacağını bilsek bile, Uğur Mumcu’luk oynamaktan değil.. Uğur Mumcu’nun izinden gitmekten asla dönmeyeceğiz.!

***

Ak Parti iktidarı Tarsus’ta yaşadığı siyasi kazaları hiçbir yerde yaşamıyordur diye düşünüyorum. Bu nedir ya, her gün bir kavga her gün bir küfür olayı ? Ya bu ilçe başkanı seçim çalışmalarında da vatandaşa söver sayarsa? Hoş olmaz değil mi? Birinin ekmeğiyle oynamak bu kadar kolay olmamalı. Küfür ettiğiniz adamı da tanımam orada kimlerin çalıştığını da bilmem, param ile tedavi olur gazeteci kimliğimle ön sıra bile almam.. Sizden ricam oturduğunuz koltuk sizi gaddar yapmasın, sizi seviyoruz.!

***

Baki Şimşek abimizi severiz şehrin beyefendi bireylerinden birisi. Herkesin işine koşan yardımcı olmaya çalışan ve bunun neticesinde bu birikimlerin şimdilerde meyvesini alan bir siyaset adamı durumunda. Geçen gün bir toplantıda yüzünün asık olduğunu gördük, kendisine ulaşmaya çalıştık olmadı, sosyal medya üzerinden yazdık, yazımız görülmesine rağmen bize geri dönüş yapmadı.! Yani vekil olması garanti olan bu abimizin gazeteci olmamıza saygısı yoksa, 5 diye alanlarda koşturduğu Tolga Arslan için oy isteyeceği bir vatandaş olarak ta saygısı yok mu ? Demek dürüstlükte siyaseten koltuk sevdasına kadarmış…

Ama demedi demeyin sonra; Tolga Arslan adını unutmayacaksınız.!
Belki Tolga Arslan’a matematiksel olarak bu seçimlerde mecliste yerini alamayacak. Ama bir çok kişinin bundan sonraki dönemlerde koltuğunu sallayacağını düşünüyorum.! O yüzden MHP içinde kimse rahat değil… Dokunulmaz olarak gördüğüm bir tek İlçe Başkanlığı hariç…. Onlarda seçimlerde sonucu belirleyen Süleymancı tarikatının kurmayları oldukları için. Bu ilçe zor yıkılır gibime geliyor… Mhp’nin tek kazancı, Geleceğin siyasetine taze bir delikanlıyı yazdı.!

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.