TARSUS GÜNDEM

SERDAL KUYUCUOĞLU TARSUS’TA NEFER GİBİ ÇALIŞIYOR…

SERDAL KUYUCUOĞLU TARSUS’TA NEFER GİBİ ÇALIŞIYOR…
208 views
06 Mayıs 2015 - 17:27

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Mersin 5. sıra Milletvekili adayı Serdal Kuyucuoğlu, Ortadoğu’da, özellikle de Suriye’de yaşanan iç savaşın sona ermesinin Türkiye’nin elinde olduğunu savunarak, “Orada bulunan terör örgütlerinin lojistik destekleri kesildiği anda, akan kanda duracaktır” dedi.

Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren CHP’li Serdal Kuyucuoğlu ve 9. sıra adayı Av. Semra Kabasakal, Tarsus’ta esnaf, oda ve dernek ziyaretlerinde bulundular.

Tarsus Ziraat Odası yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen CHP heyeti, iktidara gelmeleri durumunda özellikle mazotun 1.5 TL’ye indirileceğini ve bu konuda şimdiden çiftçilere söz verdiklerinin altını çizdiler.

CHP heyetinin ziyaretinden dolayı mutlu olduklarını ifade eden Tarsus Ziraat Odası Başkanı Ali Ergezer, oda faaliyetleriyle ilgili bilgi verdikten sonra yaptığı konuşmada, yanlış dış politika nedeniyle üreticilerin ürettiği ürünleri pazarlamada çok büyük sorunlar yaşadığına dikkati çekti.

Ergezer, “CHP’nin çiftçi politikalarını destekliyoruz. Yanlış politika nedeniyle maalesef ki yakın komşularımızla yaşanan problemler, direk olarak çiftçilerimizi vurmakta. Umarım yeni dönemde bunlar ortadan kalkar” diye konuştu.

Daha sonra söz alan Serdal Kuyucuoğlu ise CHP seçim programında da olan ve halktan büyük ilgi gören vaatlerle ilgili bilgi verdi.

Kuyucuoğlu, “Çiftçinin üretim amaçlı olarak kullanacağı mazotun litresini 1,5 TL’ye
düşüreceğiz. Tarım sektöründe çalışanların sosyal güvenlik primlerini 30yaşına
kadar Hazine’den karşılayacağız. Teşvik edilecek tarım ürünlerini bir yıl önceden açıklayacağız. Başka geliri olmayan çiftçiye, hane başına, asgari ücret düzeyinde
gelir garantisi sağlayacağız. Aile işletmeleri ve küçük çiftçilerin, ürünlerini doğrudan tüketicilere satmalarını sağlayacak kurumsal düzenlemeleri yapacağız. Geçici tarım işçilerinin sosyal güvenliğini devlet güvencesi altına alacağız” diye konuştu.

Bu arada Kuyucuoğlu ve Kabasakal, Tarsus Reşadiye, Ballıca, Nemiroğlu, Hacıbozan, Konaklar, Yunusoğlu ve Mahmutağa mahallelerini (köylerini) ziyaret ettiler.

TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

1

unnamed (1)

unnamed

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.