TARSUS GÜNDEM

K.CİHAN KEZER : BİR KAVGANIN İÇİNDEYİZ…!

K.CİHAN KEZER : BİR KAVGANIN İÇİNDEYİZ…!
306 views
19 Kasım 2013 - 17:10

Tarsus’ta herkes ankete takılmış. Anketlerden bahsediyor duruyor. Bir partinin kaderi anket ile tayin olacaksa 20 yıldır var olan zihniyete karşı durmanın manası yoktur elbette. Ben eğer üst düzey bir parti yöneticisi olsaydım herhangi bir partinin, gider tüm üyelerini sıfırlamak üzere  olağanüstü genel kurulu toplar tüzüğü değiştirir ve ciddi kararlar alırdım. Ancak bu şekilde kadrolaşmanın önüne geçersiniz.  Tabii ki şuan da tüm partilerde bir demokrasi var, seçme seçilme hakkı  tanıyor. Buda delegasyon sistemlerinin sürekli sorunlu olacağına işaret etmeye yetiyor.

Chp’nin Adayları bu hata sonu açıklanacak büyük ihtimalle, genel merkez kararlı adımlar ile geliyor. Bence adaylıkta kamu oyu tarafından şansı az görünen Prof.Dr İsmail Tufan aday olacak kişinin kadrosunda olmalıdır. Çalışmalara çok ciddi kazanımlar sağlayacaktır. Chp’de çok temiz adaylar var ve nihayetinde bir tanesi açıklanacak. Anketler bu hafta içi son buldu ve genel merkeze gönderildi. İlk 3 belli gibi eğer bir sürpriz olmazsa. Mersin’de ise 1.isim mevcut başkan Macit Özcan, en yakınında duran isime 9 puan fark atmış durumda. Hakkıdır şahsım adına hak ettiğini düşünüyorum.! Chp Tarsus adayı ise genel merkez koridorları aşınılarak belirlenmeye çalışıyor. Her aday genel merkezde ikili görüşmeler kovalıyor tüm aday adaylarının haklarında hayırlısı olsun…

Tarsus’ta bir web haber sitesi anket yapıldığını ve bu anketlerde Tarsus’ta bir adayın ön plana çıktığını gösteriyor  1,5 puan fark ile. Adama sormazlar mı , siz zamanında yaptığınız bir ankete bu önde çıkan adamı koymamıştınız . Şimdi ne oldu ? Takdiri halkın kendisine bırakıyoruz.. Tarsus’ta anket sonuçları şu an genel merkezde.

***

Tarsus’ta  Taksim Gezi Parkı  olayları kapsamında ifadeye çağrılan yaklaşık 36 kişi bulunuyor. Bunların içinde ben ve benimle birlikte siyaset yapmak için gelen  insanlar var , 12 kişi..  Herkes çıktı bu işin üzerinden amaç sarf etmeye çalıştı,ama bizleri bir tanesi arayarak bir şey sormadı. Sorsalardı keşke bizde kendilerini ifadelerimizde telaffuz etmediğimizi söylerdik. Biz çıkar gerekirse paşa paşa yargılanırız.  Babalarımız 12 Eylül’de yalnız bırakılmıştı sonuçta. Yahu biz bu insanları nasıl getirdik ifade versinler diye , bilen var mı ? Siyaset bu kadar mı insanlığınızı kaybettirmiş sizlere ? Yarenlik alanında tepki koymak kolay, ama gelin sadece eylem hakkını kullanan 18 yaşında okumaya giden çocukların anne babalarına sorun bu duyguyu.! Biz 12 Eylül’de  tutuklanmalara sevinerek  tencere tava çalan adamları da biliyoruz. Ahiret kıldan ince..!

DEĞİL

 

Ölümden söz ediyorsan..
Baş yastıkta gitmek değil.!
Diyetini ödediğin bir hırka bir ekmek değil.

İçtiğim aşk şarabıdır, kasrımdaki şerbet değil.

Bir kavganın içindeyim ve gittiğim yer gurbet değil.

Dağlarda tüten ateşim, yelde titreyen mum değil.

Deli rüzgar bilir beni, bahçede nazlı gül değil..

İçtiğim aşk şarabıdır, kasrımdaki şerbet değil.

Bir kavganın içindeyim ve gittiğim yer gurbet değil.

( yukarıdaki sözlerden kim kendine ne alırsa artık )

 

***

Seçimi kazanacak  gözüyle bakılan adayların,  halk tarafındaki karşılığını kullanmak hiçte zor değil diye düşünüyorum. Bir aday adayı ki , seçimi 2004 ve 2009 seçimlerinde çok rahat kazanacağı süreçleri geride bırakmış olmasına rağmen, şimdi daha zor bir süreçte ortaya çıkıyor ve aday olma  niteliğinde halk ile bütünleşiyor, yada bütünleştiriliyor. Ben açık soruyorum darılmacaya, gücenmeceye gerek yok.
Sorum şu : 2004-2009 Seçimlerinde  neden ortaya çıkmadınız ? Madem partinizi çok seviyordunuz da, ne için ortalıkta yoktunuz ? Şimdiki Partinize , çok güvendiğiniz oylarınızla neden destek vermediniz ? Üstelik 9 değil  4 ortalama aday adayı vardı, ve şansınız  daha yüksekti. Cevaplar açık olursa halkımızda bilgilenecektir. Eğer yanlış ve siyasi bir cevap gelirse bizde bildiklerimizi yazmayı doğru sayacağız.!  İstediğinizi çıkıp  kamu oyunda söyleyebilirsiniz, Bu yazıyı bir aday adayı yazdırmıştır, filan felan diye laf çıkarabilirsiniz de,  Malum tüm gazeteciler size göre böyle çalışıyor ya hani. Lafta çıkar, dumanda tüter.! Bana kimse bir şeyin karşılığında yazı yazdıramayacağını kamu oyu ve partililerde iyi bilir. Gazeteci ve kamu oyu algısıyla soruyorum sorumu.!

 

***

Ben çok şey gördüm gazetecilik ve siyasi yaşamım süresince. Mesela bir gazete sahibi geldi şikayet etti beni ilçe başkanıma, Ama bu gazeteci bir gün sadece gazeteci kimliğiyle kalacağımı asla düşünemedi sanırım. ADAM OLMAK  savaş yüzünden  ülkesinden kaçan  aç , yoksul insanların emeğini çalmak değildir. Adam olmak insanların üzerinden paravan işler yapmak değildir. Kamuoyu herkesi iyi tanır.! Ampül  politikaları ile geziyor tozuyorsunuz,işler yapıyorsunuz.Bence tanrı size  İnsanca yaşamanız için bir fırsat verdiğinde bunu kaçırmayın, kul hakkı yemenin cezası ahir zamanlarda fena çıkacaktır. Fare olmadan çuval delmeye kalkışan, İlelebet gemiyi ilk terk eden olacaktır.!

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.