TARSUS GÜNDEM

”MAHİR” OLACAKSIN, BU İŞİ BAŞARACAKSIN.!!

”MAHİR” OLACAKSIN, BU İŞİ BAŞARACAKSIN.!!
270 views
15 Kasım 2013 - 12:06

Gazetemizin bu haftaki sayısında değerli bir röportaja yer vereceğiz. Değişimin beklide en önemli gençlik temsilcisi olan, ülke siyasetinde gençliğin söz hakkı kazanmasına destek veren ve emek harcayan Chp’li a.Adayı Av.Ali Mahir Başarır’a  14 aylık sürecin hem değerlendirmesini , hem de bundan sonraki düşüncelerini sorduk.  Bilinmeyenlere değindi. Adaylığının detaylarını anlattı, neden Tarsus’ta siyaset yapma gereği duyduğunu anlattı. Bizlerde bu röportajı sizlere olduğu gibi sunuyoruz.

 

TARSUS GÜNDEM:  Merhaba sayın Ali Mahir Başarır, öncelikle bu röportaj teklifimize olumlu döndüğünüz için teşekkür ederiz.

AV.ALİ MAHİR BAŞARIR: Ben teşekkür ederim, dayatmaya boyun eğmeyen ve ifade özgürlüğüne önem veren kurumunuzu da tebrik ederim.

TARSUS GÜNDEM: Bizlerde teşekkür ederiz. Evet  Mahir bey, şehrin umudu, yarını olarak göz önünde vitrin gibi duruyorsunuz. İlk olarak sorumuz şu olacak ,  Ali Mahir Başarır   Tarsus siyasetine nasıl girdi, Başka adaylara taraflı olan bazı kesimlerin dediği gibi  , ithal aday olduğunuz doğru mu ?

AV.ALİ MAHİR BAŞARIR: Gülerek başlayım. Chp’nin kurucu gençlik kolları yöneticiliği ile bu partide fiilen görev almaya başladım. Ben buralıyım , burada dünyaya geldim. İthal olmak ta nereden çıktı diye sorarım bu eleştiriyi yapan insanlara.  Bakın ailemi iyi inceleyin ne kadar CHP ‘li olduğumuzu oradan çıkarırsınız.! Ben yıllardır bu partiye emek verdim ve vermeye de devam edeceğim. Lise’ye kadar burada okudum ve daha sonra şehir dışında öğrenimimi tamamladım. Çalışma hayatımın büyük bölümü dışında ben sürekli memleketimde bulundum nefesini aldım , insanlarla oldum.! İthal kelimesini kesinlikle kabul etmiyorum.! Ali Mahir Başarır Tarsusludur. Bir yönetim boşluğu var ve boşluk tam 20 yıldır kadrolaşmış şekilde gözümüzün önünde duruyor. Bizler elimizden geleni yıllarca yapmaya çalıştık, ama şimdi daha farklı şimdi devrimci bir süreç gibi biriz ve birlikteyiz,  ben yıllardır burada siyaset yapmaktayım,her şey Tarsus için. Birlikte başaracağımız günler yakın.

TARSUS GÜNDEM:  Peki…  Sürekli billboardlarda görünüyorsunuz, halk sizi yakinen tanır hale geldi. Projelerinizi anlattınız, halka indiniz , onca masraf ettiniz.  İdeal mi ? Yoksa Tarsus’u gerçekten önemli mi görüyorsunuz ? Anlatır mısınız..

 

AV.ALİ MAHİR BAŞARIR:  Her adayın bir seçim çalışması yapan bir sistemi vardır. Propagandasını bu şekilde yapar. Bizler halka hem ,fiziki yakınlık  hem de görsel bir yakınlık kurduk. Projelerimizi hayata geçireceğiz, genel merkez aday gösterip seçildikten sonra. Biz Tarsuslunun  sorunlarını iyi biliyoruz. Ve bizim kadrolarımız bu doğrultuda çalışmalarını yapıyor. Her şey güzel bir Tarsus için. Parayı alın terim ile kazanıyorum. Ve seçim çalışmalarına harcıyorum.!

 

TARSUS GÜNDEM:  Tarsus’ta  özellikle gençler ve kadınlar  siyasetinize olumlu yanıt veriyorlar, onlara hitap ettiğinizi düşünüyor musunuz ?

AV.ALİ MAHİR BAŞARIR: Genel Başkanımız gençlik ve kadınlar umudumuz olacaktır diyor. Geleceği onlar inşa edecekler diyor. Bizde gençlere sahip çıkmaya çaba sarf ediyoruz, kadınların sorunlarını dinliyoruz. Burada yaşayan genç ve kadınların sorunlarını kendi sorunlarımız gibi görüyoruz, onlar içinde bir çok projeyi hayata sokacağım söz veriyorum.!

TARSUS GÜNDEM:  Genel merkezin yaptığı anketler hakkında bilginiz var mı ? Adaylık konusunda ne kadar şanslısınız ?

AV.ALİ MAHİR BAŞARIR: Anketlerde önde gittiğimize dair söylemler alıyoruz. Her aday kadar bizimde şansımızın olduğunu düşünüyorum. Yarıştan hiçbir zaman korkmadım. Biz  bu görev bize verilirse layıkıyla yerine getireceğiz, genciyle,kadınıyla bu işi zirveye taşıyacağız.!  Genel merkez kendi şartlarını yaratır yaratmaz burayı atayacaktır. Umarım herkes için hayırlısı olur, aday olamazsak da , çalışmalarımızı partimize içinde devam ettireceğiz bu konuda söz verdim.

TARSUS GÜNDEM: Kocamaz projelerini açıkladı ,Sizin yerelde Projeleriniz  ve yerel seçimlere genel bakışınız nedir ?

AV.ALİ MAHİR BAŞARIR:  Değerli arkadaşım bakınız;  KOCAMAZ HİÇ BİR YERE KAÇAMAZ DEDİK. BU ADAM KENDİ EVİNDE HUZURU SAĞLAMAMIŞ BİRİSİ, Mersin’i nasıl yönetecek, projelerinden bahsetmiş evet okudum, Allah için gidin sorun kendisine , bu dediklerinize benzer şeyleri neden TARSUS için hayata sokmadın. Zihniyet ortada.  “Tarsus’umuz ve saygıdeğer halkımız çağdaş hizmetleri CHP’li yönetim döneminde görecek , Biz sadece hizmete talibiz. Tarsus Belediyesini halkımızla birlikte, hakça yöneteceğiz”.  “Kentlisi, köylüsü, işçisi, memuru, emeklisi, kadını, erkeği ve gençleriyle herkes Tarsus Belediyesini CHP’li bir yönetimin işbaşına gelmesini istiyor artık. Halkımız 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak seçimi sabırsızlıkla bekliyor.

 

Tarsus halkının çilesi 30 Mart günü akşamı sona erecek. CHP’li Belediye yönetiminde Tarsus’umuz ve Tarsus’ta yaşayan tüm vatandaşlarımız hizmete doyacak. Biz hizmete talip olduk. Bizim bir tek hedefimiz var ve o da halka hizmet etmektir. 20 yıldır hizmete susamış olan halkımıza hizmet etmek için 30 Mart seçimlerine sıkı bir şekilde hazırlanıyoruz”. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak birlik ve beraberlik içindeyiz. Bizim gibi tüm Tarsus halkı aynı duygu ve düşünceler içerisinde. İşte bu nedenle oylarımızı sandıkta Cumhuriyet Halk Partisi’nde birleştirip, bütünleştirelim. Çünkü Tarsus ve Tarsus’ta yaşayanlar 20 yıldır büyük sıkıntı çekiyor. Tarsus halkı bugünkü yerel yönetimden son derece şikâyetçi. Bizim dönemimizde halkın çektiği sıkıntıların hepsi sona erecek. Mevcut Belediye yönetimi Tarsus’a hizmet değil, eziyet ediyor. Biz Tarsus’un her yerine adil ve kalıcı hizmetleri eşit şekilde götüreceğiz. 30 Martta seçim sandığı halkımızın önüne geliyor. Köylülerimizi şehre sokmayanların, esnafa baskı yapanların, dolmuşçularımıza eziyet edenlerin, halka hizmeti çok görenlerin dönemi sona eriyor. 30 Mart günü Tarsus Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisi’ni tercih edecek ve Tarsus aydınlanacak”,

 

Halkın Cumhuriyet Halk Partisi’ne güveninin tam o Av. Ali Mahir Başarır, Tarsus Belediyesinin burcuna CHP’nin 6 Ok’lu bayrağı dikeceğiz.  Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni de CHP’nin yönetmeye devam edeceğiz :  “Cumhuriyet Halk Partisi huzurun, barışın, güven ve hizmetin partisidir. Tüm Tarsus halkına söz veriyorum. Allah’ın takdiri ve değerli hemşerilerinin desteğiyle aday olup, Belediye Başkanı seçildiğim takdirde, her zaman halkın yanında, halkla birlikte olacağım ve 24 saat halkın hizmetkârı olarak görev yapacağım”,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.