TARSUS GÜNDEM

ESKİ ÜLKÜCÜ VEKİL, YAŞAM MÜCADELESİ VERİYOR.

ESKİ ÜLKÜCÜ VEKİL, YAŞAM MÜCADELESİ VERİYOR.
261 views
20 Ağustos 2014 - 10:44

Bir dönemin en çok konuşulan vekillerinden olan Mersin Milletvekili hastanede yaşam mücadelesi veriyor.

MHP Mersin eski Milletvekili Ali Güngör, Mersin’de Hastanede tedavi altında.

21.Dönem Mersin MHP Milletvekili Ali Güngör, Mersin’de Hastanede tedavi altında. Uzun süredir yakalandığı hastalık nedeniyle tedavi altında olan, Mersin’in yetiştirdiği ender insanlardan olan Ali Güngör yaşam savaşı veriyor.

Bilindiği üzere, Kamuoyunda ‘Rahşan Affı’ olarak bilinen ‘Şartla Salıverme ve Erteleme Yasası’ 22 Aralık2000’de Rahşan Ecevit’in önerisiyle çıkarılmış, öneriye ret oyu veren ve neden ret oyu verdiğini açıklayan MHP İçel Milletvekili Ali Güngör açıklamalarından dolayı partisinden o dönemlerde ihraç edilmişti. 1999 yılında Mersin’den milletvekili seçilen daha sonra MHP’den ihraç edilen Ali Güngör renkli ve düzgün kişiliği ile Kasım 2002 Milletvekilliği seçimlerine de Bağımsız Aday olarak katılmıştı. Daha sonra kısa adı TTKH olan Toplumcu Türk Kardeşlik Hareketini kuran ve genel başkanlığını sürdüren Ali Güngör, bir müddet sonra bu hareket partilileştirme kararı almıştı. 2012 yılında ise Ali Güngör, “Benim Kavgam” adını verdiği kitabıyla hayatını anlattı. Yakın tarihe ışık tutan kitap büyük yankı uyandırdı. Şimdi ise Uzun süredir yakalandığı hastalık nedeniyle tedavi altında olan, Mersin’in yetiştirdiği ender insanlardan olan Ali Güngör yaşam savaşı veriyor.

Ankara’da başlayan tedavi sürecine Mersin’de devam eden ve Mersin Toros Devlet Hastanesinde Göğüs hastalıkları bölümünde özel bir odada tutulan Güngör’ün yaşam savaşı devam ediyor.

 

TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

 

20130403AW000964_01_1

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.