TARSUS GÜNDEM

BAKİ ŞİMŞEK, TARSUS’TA ESNAFLA KUCAKLAŞIYOR

BAKİ ŞİMŞEK, TARSUS’TA ESNAFLA KUCAKLAŞIYOR
222 views
30 Nisan 2015 - 12:58

7 Haziran seçimleri öncesinde çalışmalarını dur durak demeden sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin 2. Sıra Milletvekili Adayı Baki Şimşek, partisini iktidara taşımak için gündüz yorulmadan, gece uyumadan esnaf ve halkla kucaklaşmaya devam ediyor.

Baki Şimşek, MHP Tarsus İlçe Teşkilatı’nın organize ettiği esnaf gezilerinde hem kendisini tanıtırken hem de partisine oy istiyor.

Pazartesi günü öğleden önce MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk ve Belediye Başkanı Şevket Can ile birlikte Kamyoncular Kooperatifini ziyareti sonrasında Yarenlik Alanında esnaf gezisi yapan Milletvekili Adayı Baki Şimşek, öğleden sonraki programda ise Hal Caddesi esnaflarını tek tek gezerek ‘hayırlı işler ve bol kazançlar’ dileklerinde bulundu.

MHP Mersin Milletvekili Adayı Baki Şimşek, dün sabah erken saatlerde çıktığı seçim çalışmasını gezisinde Yeni Hal esnafıyla buluştu. Hal esnafı ile birlikte kahvaltı yapan Şimşek’in, esnafla kucaklaşması ‘dostların birbiriyle görüşmesi’ gibiydi.

Kendisinin de bir köylü ve çiftçi olması dolayısıyla Hal esnafını tek tek dolaşan ve buraya gelen ürünler hakkında bilgi alan Baki Şimşek’e her yerde olduğu gibi burada da büyük bir sevgi gösterisinde bulunuldu.

Tarsus Hali ziyareti sonrasında çalışmalarını 100. Yıl ve Yeşilyol esnaflarını gezerek sürdüren MHP Mersin Milletvekili Adayı Baki Şimşek, bu gezileri sırasında da mütevazi kişiliğiyle esnaflardan tam not aldı.

MHP’li Baki Şimşek, esnaf gezileri sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, gerek Mersin merkezde gerekse Tarsus’ta esnaf gezileri sırasında şahsına ve partisine yoğun bir ilginin olduğunu gözlemlediğini belirterek, esnaf ve vatandaşların bu ilgisinin partisini tek başına iktidara taşıyacağını söyledi.

13 yıldır ezilen esnaf ve vatandaşların MHP iktidarı ile artık ezilmeyeceğinin altını çizen Baki Şimşek “Gezilerimiz sırasında esnaf ve vatandaşlarımız, Milliyetçi Hareket Partisi’nin iktidarına susamış olduğunu gördük. Esnafımızın durumu içler acısı, sorunları birikmiş, sorunlarının çözümü noktasında muhatap bulamamışlar. Çok sayıda esnafımız da işlerinin olmadığından ve evlerine ekmek parası götüremediklerinden dolayı iş yerlerini kapatmak zorunda kalmış. Ben, Mersin ve tüm ilçelerin sorunlarını, esnafımızın sorunlarını, vatandaşlarımızın sorunlarını yakinen bilen biriyim. Bu sorunların Meclis’te çözümü için elimden gelen ne varsa yapmaya hazır olduğumun bilinmesini isterim” ifadesini kullandı.

2 (1)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.