TARSUS GÜNDEM

AV.ALİ MAHİR BAŞARIR: KOCAMAZ ; BARIŞI VE HUZURU SAĞLAYAMAZ..

AV.ALİ MAHİR BAŞARIR: KOCAMAZ ; BARIŞI VE HUZURU SAĞLAYAMAZ..
267 views
05 Haziran 2014 - 10:55

Chp Tarsus Belediye Başkan Aday adaylarından Av.Ali Mahir Başarır katıldığı televizyon programında çok ciddi açıklamalar yaptı ve Mersin Büyük Şehir Belediye Başkanına yüklendi.

Mersin Sun Rtv kanalında Gündem programının canlı yayınında Mersinde yaşanan Belediye kaosuna ve Genel siyaset üzerine değerlendirmelerde bulunan Av.Ali Mahir Başarır açıklamaları ile gündem tuttu.!

Yakın zamanda  halkın konuştuğu Mersin Belediyesi içindeki karmaşa hakkında yaşanan gelişmelere istinaden de açıklamalarda bulunan ve gündemi sarsacak açıklamalar yapan Başarır, Kocamaz’ı belgelerle konuşmaya davet etti ve ekledi eğer gerçekten yolsuzluklar ve çalışmadan maaş alanların belgesini yayınlasın bende MACİT ÖZCAN ile ilişkilerimizi keseceğim dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın Mersinde barışı sağlayamayacağını ifade eden Başarır ‘’Mersin etnik farklılıklarıyla zengin bir kent. Burada en büyük başarımız yıllardır birlikte yaşamaktan geliyor. Fakat Kocamaz geldiği 2 aydır icraattan çok kendince müfettişliği soyunmuş ve Macit Özcan’ın açıklarını arayıp, kamuoyunda  itibarsızlıştırmaya gidiyor, ama bunların gerçeği yok.! Belge yok dayanak yok.. Kulaktan dolma mantıkla siyaset yapılmaz. Belediye Başkanlığı yapan biri dikkatli ve ele tutulur bilgilerle yol almal…’’dedi.

Av.Ali Mahir Başarır ayrıca ‘’ Ülkemiz ciddi bir hükümet sorunu ile karşı karşıya, halkımız ciddi bir yoksulluk yaşıyor. Başbakan’ın cezasını adalet verecektir. Hukukun üstünlüğünü bu hükümet  er yada geç görecek. Bizler aynı durumun burada şehrimizde de yaşanacağını biliyoruz. 2 yıl bekleyeceğiz Kocamaz icraatlarını yapsın verdiği sözleri yerini getirsin ama getiremez bu halkı yoksunluğa iterse bizler hesap sorarız.’’dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz’ın, Tarsus’ta belediye başkanı olduğu süreçte Kaymakam, Emniyet Müdürü, Dolmuşçular ile kavgalı ve ciddi sorunlar yaşadığının altını çizen Başarır , Kocamazın aynı sorunların Mersin’in genelinde de yaşatacağını düşündüğünü  bununla birlikte , halkın barışı ve huzuru kalmayacağını ifade etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.