TARSUS GÜNDEM

DERİN CHP.!!!

DERİN CHP.!!!
279 views
04 Haziran 2014 - 13:06

Siyasetin içinde deneyimin yeri çok önemli. Eğer bilinç altında tahammül yoksa;  büyük sıkıntıları beraberinde getireceği aşikardır. Mersin’de kimse ilerici politika ile siyaset yapamıyor ne yazık ki. CHP’de Herkes kendisine ROBİN HOOD misyonu yükleme telaşında.. Neden mi ? Milletvekilliği seçimleri yaklaşıyor da ondan..!  Chp’de yine çamur atışmaları başladı. Mersinde aday adayları nasıl saldırıyor şaşırıp kaldım doğrusu.! Koltuk aşkı parti aşkından büyük bu adamlarda, her şey egolarından türeme.! Eğer bu adamların edindiği misyon bu halkın siyaset yapmasına örnek olacaksa ben bu partiden istifa ederim. Ne iğrenç insanlarsınız siz öyle?

Yalova seçimleri 2. Etapla birlikte Chp  lehine sonuçlandı.  Buna neredeyse tüm Türkiye’de var olan CHP’liler sevindi. Açık  söylemem gerekirse … CHP’li dostlarımız ; demokrasinin tekelleşmemesi adına Yalova seçim sonuçlarına sevindiğini temenni ediyorum.! Yalova’da seçimi Chp Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin  inadı ve duruşu sayesinde kazandı. Buna ulusal ittifaklarda destek oldu.! İster Kuvayi Milliye çatısı deyin, ister paralel ittifak…

Fakat bu sonuçlara bakarak zafer çığlığı atanlara  ve facebook  duvarlarını zafer masallarına alet edenlere 49 ilde CHP, 55 ilde ise MHP’nin  sandıkta adının geçmemesini de unutturmamak lazım..!

Hezimetin Mutluluğu olmaz.

Muharrem İnce’nin hem siyaseti hem adamlığı size ışık olsun.! Ancak bu şekilde halk için siyaset yapılır..Ancak bu şekilde artık halkın sevgisine erişebilirsiniz..

Ayrıca Muharem İnce’nin bu emeği Mersin’de vekil olan Bazı Tarsuslulara örnek olsun.!  Ahlaklı bir halk kahramanı ancak İNCE gibi olur… Burada bunu görmediğimiz gün gibi ortada. Tarsus ve Mersin’de seçimin kaybedilişi koordineli bir çalışmanın meyvesidir. Derin CHP ve derin Devlet bu konuda paralel karar vermiştir. Macit Özcan  düzenin içinde artık yatırımı olan bir araç olarak görülmediği için  koltukta oturan yarışmacılar değişti. Buna bazı ilçelerin adayları ve ilçe başkanları da ayna tuttu. Yani bu kumpasın içinde herkes vardı.. Kimse kendisini alim görmesin, kimse sütten çıkmış ak kaşık değil.  Siyasette görev istemezsin sadece verileni yaparsın sıran gelirse..!

 

***

AKP “Gezi Parkı’nın işgal ettirmeyeceğiz” diyor. Limanları, madenleri, bankaları, tersaneleri, akarsuları, hastaneleri yerli ve yabancı sermayeye işgal ettirdiler; bir parkı halka çok görüyorlar…

Bunlar bir yana;  Gezi Parkı olaylarının yıl dönümü geldi gitti. Mersin’in yanı sıra  Tarsus, Silifke, Anamur  gibi büyük ilçelerde de  GEZİ PARKI YIL DÖNÜMÜ anıldı. Etkinliklere Chp,Eğitim-Sen , Ödp,Tkp,Emep,Bdp  destek verdi ve sokağa çıktı.Kesin ortalama sayıyı söyleyeyim sadece  1000 kişi. Bu rakam Utanç verici tabii ki.. Ama asıl bir başka utançta şudur… GEZİ ANMASINDA BAZILARININ YİNE GÜNDEMİ KÜRT SORUNUNA GETİRMİŞ OLMASIDIR.! Soruyorum LİCE nere, GEZİ nere.! Her etkinlikte provoke girişimleri böyle meydana geliyor. Bir tane fraksiyon temsilcisi bir açıklama yazıyor okuyor herkes ona uyuyor.!  Buna birinin dur demesi lazım diye düşünüyorum..

***
Televizyonlara çıkan ilahiyat ve din hocalarına saçma sapan konularda binlerce soru soruluyor da nedense bir tek “devleti soymak, kadını dövmek, gençleri katletmek caiz midir?” diye sorulmuyor…

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.