TARSUS GÜNDEM

TOLGA ARSLAN İZMİR’DE KONUŞTU!

TOLGA ARSLAN İZMİR’DE KONUŞTU!
227 views
07 Mayıs 2016 - 23:02

Türk Siyasi tarihine 3 Mayıs 1944 Türkçülük ve Turancılık Davası olarak geçen günü her yıl kutlayan Milliyetçi Hareket Partililer, bu yıl 07-08 Mayıs 2016 tarihinde İzmir Bornova Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilecek şölenin açılışını yaptılar.

 
9 Türk Çadırları Kuruldu.

Programın büyük bir kültürel etkinlik olarak kutlanacağı belirtilirken ,  Günün önemine binaen söyleşiler, şiirler, video gösteriler ve diğer kültürel etkinlikler bugün olduğu gibi anneler gününde de devam edecek.

 

Programda konuşan Tarsuslu akademisyen Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletkeili adayı Tolga Arslan ,  Organizasyon Komisyonu  bugün için  çok mesai harcadığını belirterek, Bugünü yaratanlara teşekkür ediyorum diyerek başladığı sunumunda yaklaşık 10 bin kişiye 9 ışık doktrini ve Türkçülük ve Turancılık Davası üzerine bilgilerini paylaştı. Yaklaşık 1 saat süren konuşması sonrasında MHP’liler tarafından alkışlarla sahneden inen Tolga Arslan’a özellikle genlerin ilgisi yoğun oldu.

MHP İzmir’in tertip ettiği Türkçülük Bayramı organizasyonu için konuşan  Tolga Arslan  “3 Mayıs 1944; devrin iktidarının günlük siyasi kaygılarla hukuka müdahil olmasına, demokrasiden ve yargı bağımsızlığından yana olan Türk milliyetçilerinin isyan tarihi olarak yorumlanabilir. Bu nokta-i nazardan bakıldığında yapacak olduğumuz etkinlik mevcut iktidarın benzer uygulamalarına karşı Türk milliyetçilerinin ortaya koyma açısından büyük önem arz etmektedir.” Dedi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.