TARSUS GÜNDEM

TARSUSLU HAKEM HEDEF TAHTASINDA.!

TARSUSLU HAKEM HEDEF TAHTASINDA.!
181 views
22 Şubat 2016 - 16:01

Tarsus’ta doğup büyüyen futbol hakemi Deniz Ateş Bitnel’ Galatasaray-Trabzon maçında yanlış kararlar verdiği gerekçesiyle tepkiler çığ gibi büyüyor.

 

Trabzonspor’a gösterdiği 4 kırmızı ve verdiği penaltı kararının ardından spor yorumcuları, kulüp başkanlarının hedefi haline gelen Tarsus’lu hakem Deniz Ateş Bitnel’e  Tff’den de kötü sürpriz geleceğe benziyor.

 

 

Olaylı Galatasaray-Trabzonspor maçının hakemi Deniz Ateş Bitnel’e bu sezonun en düşük notu olan 6.5 verildi. Bu not FIFA kokartını ilk kez bu sezon takan Bitnel’in hakemlik kariyerinde bir deprem etkisi yaratacak.

 

 

Galatasaray-Trabzonspor maçı bitti ama öyle görünüyor ki, tartışması günler hafta aylar sürecek…

 

Türkiye’nin gündeminde birinci sıraya yerleşen bu karşılaşma ile ilgili en çok merak edilen konu; hakem Deniz Ateş Bitnel’in notu ve bundan sonra ne olacağı…

 

Karşılaşmanın gözlemcisi İlhami Kaplan’ın, Bitnel’e 10 üzerinden 6.5 puan verdiği öğrenildi.

 

‘Sezonun en düşük notu’ olarak tarihe geçen bu not Deniz Ateş Bitnel’in hakemlik kariyerinde adeta deprem etkisi yaratacak.

FIFA kokartını ilk kez bu sezon takan taşıyan Bitnel, Merkez Hakem Kurulu tarafından tarihin en ağır cezalarından birine çarptırılacak.

Bu tip durumlarda hakemlere 4 haftadan başlayan ‘maç alamama’ cezaları veriliyor. Bitnel’de ise bu sürenin çok daha uzun olacağı belirtiliyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.