TARSUS GÜNDEM

TARSUS İDMAN YURDU’NU DİBE VURDULAR.!

TARSUS İDMAN YURDU’NU DİBE VURDULAR.!
255 views
29 Aralık 2014 - 17:19

Bu sevdanın sahip çıkanı gerçek anlamda yok.!
6 heyecanlı gencin yaktığı ateş Tarsus İdman Yurdu, eriyor.! Maç kaybettikçe gelirden çok fazla pay alamıyor. Elde sadece iddia oyunlarından gelen para kalıyor. Kulübü kurtaracağız ve elimizi taşın altına koyacağız diyen yönetimde kulübü bir adım ileriye taşıyamayarak sürekli suçluyu futbol sahasındaki başarısızlığa ve teknik adamlara kesmeye devam ediyor. Takım neredeyse dibe demir atacak. Kulübün futbolcu değeri 2.150.000 euro civarında. Ve 18 maçta sadece 18 puan toplamış durumda. Ödenmeyen onlarca liralık borç kulübün ensesinde buz gibi dolanıyor. Peki halk ve taraftarlarca sorulan ’’ Düşmüşü kim nasıl kaldıracak’’ sorusunu kim cevaplayacak ?
Kulübün geçmişine göz attığımızda ise bu tablonun neden buralar geldiği belli oluyor gibi. Kulübü siyasi bir yönetim içine çekenlerin futboldan çok anlamadıkları da aşikar gibi görülüyor.
Wikipedia adlı internet sözlüğünde Tarsus İdman Yurdu’nun yönetim şemasından bahsederken , Efsane başkan Erkut Kuzeyman sonrasında, Veyis Kemal Erdem, Ramazan Avşar, Ahmet Toros, Mustafa Keleşoglu, Bedrettin Sarpkaya, Onur Bilgen, Burhanettin Kocamaz, Eyüphan Eyüboğlu ve İsmail Akdağcık başkanlıklarında kulüp profesyonel hayatına devam etmiş, şimdiyse İşadamı Erdal Yüksel başkanlığında TFF 2.Lig’de devam etmekte deniliyor. Ve kulübün tamımı siyasiler tarafından şekillendiği açıkça görülmekte. Peki siyaset olmadan bu kulüp ayağa kalkmaz mı ? Yada kalkamaz mı ? Şevket Can başkanın dışında kulübe para aktaran bir şehir büyüğü acaba var mı ?

Takıma sahip çıkan taraftar grupları ve halk gelişmeleri yakından takip ediyor. Ve yakın zamanda alınacak olumsuz sonuçların devamında yönetim aleyhine tepkilerin çoğalacağı ve istifaların yüksek sesle istenileceği gelen bilgiler arasında.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.