TARSUS GÜNDEM

TARSUS İDMAN YURDU PFDK’YA SEVK EDİLDİ.

TARSUS İDMAN YURDU PFDK’YA SEVK EDİLDİ.
194 views
16 Aralık 2015 - 14:13

Türkiye Futbol Federsayonu Hukuk Müşavirliği, gündemindeki dosyaları incelerken, 23 dosyayı da Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk etti.

 

Hukuk Müşavirliği’nin 15.12.2015 tarihinde yaptığı toplantıda Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu‘na yaptığı sevk raporları neticesinde, 2.Lig Kırmızı Grupta yer alan temsilcimiz PFDK’ye sevk  edildi.

 

TFF, Tarsus İdmanyurdu Spor Kulübü’nün 13.12.2015 tarihinde oynanan Tarsusİdmanyurdu-Sivas Belediyespor Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasındaki “6 futbolcusunun sarı kart görmesi nedeniyle takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 40. maddesi uyarınca PFDK‘ya sevkine karar verildiğini duyurdu.

 

 

İşte Temsilcimiz ceza alacağı maddenin içeriği.

 

 

MADDE 40 – TAKIM HALİNDE SPORTMENLİĞE AYKIRI HAREKET

 

Aşağıda belirtilen hususlar, takım halinde sportmenliğe aykırı hareketlerdir: a) Müsabaka öncesinde, sırasında veya sonrasında takımın en az altı futbolcusunun hakem tarafından sarı veya kırmızı kartla cezalandırılması, b) Müsabaka öncesinde, sırasında veya sonrasında takımın en az üç futbolcusunun hakem tarafından müsabakadan ihraç edilmesi, c) Müsabaka öncesinde, sırasında veya sonrasında, birden fazla futbolcunun veya görevlinin birlikte hareket ederek bir müsabaka görevlisine hakaret etmesi, kararlarına karşı sportmenliğe aykırı şekilde itiraz ederek karşı çıkması, baskı kurmaya çalışması, tehdit etmesi, söz konusu kişiye karşı güç kullanması. (2) Yukarıdaki fıkranın (a) ve (b) bentlerinde belirtilen şekilde takım halinde sportmenliğe aykırı hareket edilmesi halinde Süper Lig kulüplerine, görülen her bir sarı kart için 1.500.- TL, kırmızı kart için 3.000.-TL; 1. Lig kulüplerine, görülen her bir sarı kart için 750.-TL, kırmızı kart için 1.500.-TL; 2. Lig kulüplerine, görülen her bir sarı kart için 350.-TL, kırmızı kart için 750.- TL; 3. Lig kulüplerine, görülen her bir sarı kart için 200.- TL, kırmızı kart için 400.-TL para cezası verilir. (3) Yukarıdaki fıkranın (c) bendinde belirtilen şekilde takım halinde sportmenliğe aykırı hareket edilmesi halinde ise, kulüplere kendi lig kategorilerinde altı sarı kart görülmesi halinde verilen miktarlarda para cezası verilir.

 

 

HABER:CİHAN KEZER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.