TARSUS GÜNDEM

TARSUS İDMAN YURDU PFDK’YA SEVK EDİLDİ.

TARSUS İDMAN YURDU PFDK’YA SEVK EDİLDİ.
282 views
02 Mart 2016 - 16:34

Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği, geride kalan haftada oynanan maçlarda yaşanan olaylar nedeniyle bazı kulüp, teknik adam ve oyuncuları Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk etti.

 

 

 

Hukuk Müşavirliği’nce 01.03.2016 tarihinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu‘na yapılan sevk raporları ve dosyaların içeriğinde bildirilen dosyalarda adı geçen temsilcimiz  28.02.2016 tarihinde oynanan Tarsus İdmanyurdu-Amed Sportif Faaliyetler Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasındaki “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca ve “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca PFDK‘ya sevk edildi.

 
Aynı müsabakada kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bırakan Amed Sportif Faaliyetler Kulübü futbolcusu Tekin Adar’da  müsabaka içinde “kural dışı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 43. maddesi uyarınca ve sportmenliğe aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 36. maddesi uyarınca 29.02.2016 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK‘ya sevkine karar verildi.

 

 

 

PEKİ TEMSİLCİMİZİ NE GİBİ CEZALAR BEKLİYOR?

 

 

TFF Disiplin Talimatı’nın 52. maddesinde yer alan “Çirkin ve Kötü Tezahürat” başlığı altına eklenen 12. fıkranın tam metni şu şekildedir:
“Herhangi bir takımın mensuplarını veya taraftarlarını aşağılamak, tahrik veya taciz etmek amacıyla; etnik veya bölgesel ayrımcılık içeren ya da herhangi bir takımın mensuplarını veya taraftarlarını suç failleri veya suç örgütleriyle özdeşleştirecek şekilde toplu olarak ve devamlılık arz eden bir biçimde tezahürat yapılması ya da bu içerikte pankart açılması veya benzeri eylemlerde bulunulması halinde sorumlu kulübe ilk ihlalde; Süper Lig için 160.000.-TL’den 320.000.-TL’ye kadar, 1. Lig için 50.000.-TL’den 100.000.-TL’ye kadar, 2. Lig için 20.000.-TL’den 40.000.-TL’ye kadar, 3. Lig için 10.000.-TL’den 20.000.-TL’ye kadar para cezası, saha kapama cezası veya seyircisiz oynama cezası eylemin ağırlığına göre birlikte veya ayrı ayrı verilebilir.

 
Anılan yasağın aynı sezon içerisinde ikinci kez ihlali halinde sorumlu kulübe bir müsabakayı seyircisiz oynama cezası ve bir üst paragrafta gösterilen para cezalarının üst sınırı kadar para cezası birlikte verilir. Anılan yasağın aynı sezon içerisinde üçüncü kez ihlali halinde sorumlu kulübe iki müsabakayı seyircisiz oynama cezası ve bir üst paragrafta gösterilen para cezalarının üst sınırının 2 katı kadar para cezası birlikte verilir. Anılan yasağın aynı sezon içerisinde dördüncü kez ihlali halinde ve takip eden her ihlalde sorumlu kulübe üç puan indirme cezası verilir.”

 

HABER: CİHAN KEZER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.