TARSUS GÜNDEM

TARSUS ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİNDE YANGIN

TARSUS ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİNDE YANGIN
131 views
09 Ocak 2017 - 14:41

Tarsus Endüstri Meslek Lisesinde Korkutan Yangın.

 

İsmetpaşa mahallesi Rasim Dokur Caddesi üzerinde bulunan Tarsus Endüstri Meslek Lisesinin 3.katında ,  öğlene doğru elektrik kontağından çıktığı  belirtilen yangın  kontrol altına alındı.

Yangına ilk müdahaleyi yapan okulda görevli bulunan öğretmen ve yöneticiler, daha sonra  112 Acil ve İtfaiye ekiplerini arayarak ihbarda bulundu.

 

60 yıllık binada elektrik tesisatlarının eskimiş olmasından dolayı , tesisatların yıpranmış olabileceği  konuşulurken,  Okulun B Blok olarak bilinen bölümünde 750 öğrencinin eğitim gördüğü öğrenildi.

 

Gazetemize konuşan Okul Müdürü Erhan Bozkurt  ‘’Yangın başlayınca  biz hemen müdahale ettik, daha sonra hemen itfaiye ekiplerine bildirdik. Yangını söndürdük ancak  duman etkisinden daha fazla müdahale edemedik. Okulumuza gelen itfaiye ekipleri de yangına müdahale ederek soğutma işlemini gerçekleştirdiler. Yangının klimadan dolayı kaynaklandığını belirtmekte fayda var. Okulumuz Elektrik ile ısıtılıyor. Allah Şükür  Can kaybı açısından , bir zayiatımız bulunmuyor. ‘’dedi.

 

İş güvenliği önlemleri konusunda  okullarında gerekli tedbirlerin alındığını kaydeden Okul Müdürü Erhan Bozkurt‘’Klimaların Sürekli bakımlarını yaptırıyoruz. Alt yapıyı güçlendirmek için sürekli  çalışmalar yapıyoruz. Ancak Klimalar elektrik enerjisini daha çok çektiği için böyle bir durumla karşılaştık.’’sözlerini kullandı.

 

HABER:CİHAN KEZER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.