TARSUS GÜNDEM

SİLAHLI VE DEMİR ÇUBUKLU SALDIRI ŞOK ETTİ.!

SİLAHLI VE DEMİR ÇUBUKLU SALDIRI ŞOK ETTİ.!
315 views
13 Mart 2015 - 14:57

Aralarında Emek Partisi ilçe yöneticilerinde bulunduğu Berkin Elvan saygı yürüyüşü sırasında basın açıklaması yapan kalabalığa silahlı ve demir çubuklu saldırı gerçekleşti.

11 Mart tarihinde düzenlenen Berkin Elvan anması sırasında bir mağazanın yüksek sesle müzik açmasının ardından eylemciler ile mağaza çalışanları arasında gerginlik yaşanmıştı. Gerginliğin sona ermesinin ardından akşam saatlerinde Emek Partisi ilçe yöneticileri Burak Şefkat ve Serkan Karayel’inde aralarında bulunduğu 3 kişiye silah ve demir soplar kullanarak saldırı girişiminde bulunuldu.

Olay yerinden araçlarıyla hızla uzaklaşan parti yöneticileri olaydan yara almadan kurtulurken saldırganlar arasında olduğu düşünülen 2 kişi gözaltına alınmalarının ardından serbest bırakıldı. Olayla ilgisi olan üçüncü kişi ise hala bulunamadı. Konuyla ilgili emniyetin çalışmaları aralıksız sürerken Tarsus’ta faaliyet gösteren Bazı STK’larda Tarsus Kaymakamı ve Emniyet Müdürünü acilen göreve çağırarak kurumlar ‘saldırıyı tüm yönleri ile açığa çıkarılmalı ve tüm bilgiler Tarsus kamuoyu ile paylaşılmalıdır,dediler.

TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.