TARSUS GÜNDEM

”SAPAN” ADLI FİLMİN SETİNE SÜRPRİZ ZİYARETÇİLER…

”SAPAN” ADLI FİLMİN SETİNE SÜRPRİZ ZİYARETÇİLER…
314 views
21 Temmuz 2015 - 21:40

‘’SAPAN’’ İsimli Filmin Çekimleri Tarsus’ta Devam Ediyor

Tarsus’un yetiştirdiği değerli sanat adamı Nihat Çapar’ın Uluslararası Film Festivallerinde yarışmak için çektiği ‘’SAPAN’’ adlı kısa filme sanata ve sanatçıya her daim destek olan Chp’nin Tarsus Belediye Başkan Adayı Dr.Haluk Bozdoğan ve Chp’li İl Belediye Meclis üyesi Av.Derya Özinç’te destek verdi.
Tarsus’un Köselerli mahallesinde film setini ziyaret eden Dr.Haluk Bozdoğan ve Av.Derya Özinç oyuncular ile yakından ilgilenerek destek sözü verdi.

Dr.Haluk Bozdoğan ” Sanatın bu kadar ciddiye alınarak yapıldığı ve emeğin ortaklaşma kültürüyle harmanlandığı bir seti ziyaret edip güzel şeylere tanık olmak beni son derece mutlu etti. Bu gençler Tarsus’un gururudur ve kendilerinden her zaman olduğu gibi başarı beklediğimi belirtiyor kendilerine teşekkür ediyorum”dedi.

Av.Derya Özinç’te yaptığı kısa açıklamada ” Tiyatro dalından başarılarına tanıklık ettiğimiz bu gençlerin hep iyi şeyler yapacağını biliyorduk, dönem filmi ve Tarsus’ta çekiliyor olması şehrimiz için büyük bir çalışma emeği geçenlere teşekkür ediyorum”dedi.

ve yönetmenliğini Nihat ÇAPAR’ın üstlendiği ‘’SAPAN’’ isimli filmin çekimlerine Tarsus’ta devam ediliyor. Şimdiye kadar Çamlıyayla, Köselerli Mahallesi, Berdan Baraj Gölü ve Eski Tarsus Evleri’nde çekilen filmin son durağı ise Tarsus Yeşil Mahalle’de faaliyet gösteren Aratos Sanat Evi olacak. Bu hafta sonu tamamlanması beklenen filmin kadrosunda Mehmet Nurkut İLHAN, Erkan KABAKÇIOĞLU, Murat ÇAPAR, Meltem KORTUN, Murat DEVECİ ve Buse DEVECİ gibi televizyon ekranlarından tanıdığımız isimler yer alıyor.

Sapan adlı kısa filmin en önemli özelliği ise dönem filmi olması ve siyah beyaz olarak çekilmesi olarak göze batıyor. Ulusal ve Uluslararası birçok festivalde gösterilecek olan kısa filmin tanıtım kokteyli ise daha sonra yapılacak.

11774582_10153544019208112_1156473951_n

TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.