TARSUS GÜNDEM

ÖZİNÇ: AKP’YE DOKUNMAYAN YILAN BİN YAŞASIN.!

ÖZİNÇ: AKP’YE DOKUNMAYAN YILAN BİN YAŞASIN.!
225 views
17 Aralık 2014 - 16:20

CHP’nin Tarsus’ta ki hukukçu meclis üyesi Avukat Derya Özinç 17 Aralık tarihinde yaşanan bazı hukuksuzluklar olduğunu ifade ederek şu açıklamalarda bulundu.

 

” Sevgili Aziz Nesil’in çok sevdiğim “Dur bakalım ne olacak” hikayesini okumanızı ısrarla tavsiye ediyorum.17 Aralık Yolsuzluk davası somut deliller olmaması nedeniyle kapatılmıştır.İktidar ısrarla bize yapılan darbe girişimi diye mağdur edebiyatı yarattı.Arkasından paralel yapıdaki cemaati lağetmek için 14 Aralık operasyonu düzenledi.
AK Partiye dokunmayan Hakim ve Savcılar Yüksek Yargıya yerleştirildi..Yeni yargı paketiyle somut deliller kaldırılarak “makul şüphe” getirildi.Biz Avukatların soruşturma dosyalarının içeriğinin incelenmesi kısıtlandı. Ergenekon ,Oda Tv,Balyoz davalarında uygulanan faşizm sıra iktidarın iş birlikçisi olan Cemaate uygulandı.
Hukukun üstünlüğünü yok edilerek iktidarın egemenliğine sokulmasında Nazım Hikmet’in dizelerindeki “Koyun gibisin kardeşim…. Kabahatin çoğu sende be kardeşim .” deyişiyle evet kabahatin çoğu bizde.Özellikle demokratik,-laik- hukuk devletinin temeli, hukukun üstünlüğü ile şekillenir.Hepimiz kaygı, korku ve öğrenilmiş çaresizlikle galiba sıranın bize gelmesini bekliyoruz.
İktidar bir yandan da din eksenli ,anti -demokratik ve anti- laik eğitim anlayışını Milli Eğitim Şurasına taşıması gerici zihinsel dönüşümün çarklarını hızlandırdı.
Geleceğimizi yolsuzluklarla karartan, yargı bağımsızlığını çiğneyerek kendisini aklayan ve koruyan iktidara karşı öncelikle biz hukukçularda olmak üzere kabahatin çoğu bizde be kardeşim..
Aziz Nesin’in dediği gibi “Dur bakayım ne olacak” dedi.

 

10563509_292814707565942_159601976_n-300x225

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.