TARSUS GÜNDEM

KİMİ ATAYACAKLAR ?

KİMİ ATAYACAKLAR ?
236 views
16 Kasım 2016 - 21:46

Tarsus Kamu oyunda Ak Parti İlçe Başkanlığına neden halen bir ismin atanmadığı tartışmaları yaşanırken, gün içinde görevden alınan bir diğer ilçe Yenişehir’e  Ak parti genel merkezi tarafından atama yapıldı.

 

Yapılan atamanın ardından Tarsus’a kimin atanacağı merak konusu olurken,kulislere bomba gibi düşen adaylar Ankara’ya çağrıldı haberi Ak Parti tabanında da artık biri atansın seslerinin çıkmasına sebep oldu.

 

Ankara’ya çağrıldığı iddia edilen 5 adayın isimleri sosyal medyada dillendirilirken adaylara yakın isimler destekledikleri adaylar için paylaşımlar yapmaya başladı.

Hasan Aküzüm,Ahmet Ceylan,Mustafa Dönmez ve Gökhan Özdemir’in isimleri  Ak Parti genel merkezinde mülakata girmesi beklenirken , genel merkeze çağrılan 5.ismin kim olduğu bilinmiyor.

5.ismin zengin bir iş adamı olduğu ifade edilirken,ismin açıklanmayışı gizli bir strateji olarak ortaya çıkıyor.

 

Diğer 4 isimde  ataması olması durumunda , ilçe kongresine kadar partiyi taşıyacak geçici yöneticileri belirlediği ve tüm adayların daha önce parti içinde görev almayan kişilerden oluştuğu öğrenildi.

 

Genel Merkezin 4 isim ile ilgili tavrı ve tutumu ne olacak diye şimdiden parti tabanında heyecan başlarken, daha önce başarısız bir grafik çizen  Mehmet Yıldız yönetiminde görev alanlara yeniden görevlendirme yapılmasının etik olmayacağı da ifade ediliyor.

 

Özellikle istifası istenilerek görevden alınan Mehmet Yıldız’ın kendine yakın birisinin olması için Ankara’da Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın ile mesai harcadığı  da gelen bilgiler arasında yer alıyor…

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.