TARSUS GÜNDEM

KAYMAKAM’DAN ÖYLE BİR AÇIKLAMA GELDİ Kİ…

KAYMAKAM’DAN ÖYLE BİR AÇIKLAMA GELDİ Kİ…
289 views
27 Aralık 2013 - 17:28

Tarsus Kaymakamı Kötü Konuştu.!

27 Aralık Tarsus’un kurtuluşu etkinliklerinde çıkan tartışmaya, olaylar duruldu derken Tarsus Kaymakamı Hasan Göç’te bu açıklamayla katıldı.

 

Tarsus İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşu yıl dönümünün Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliğine uygun olarak hazırlanan program çerçevesinde 27 Aralık 2013 günü kutlanması İlçe Kutlama Komitesince kararlaştırılmıştır.

Bu özel günlerde Milli birlik ve beraberliğimizin pekiştirilmesi, toplumsal barış ve bütünleşmenin sağlanması, her kesimden insanımızın coşku içinde bu kutlamalara katılması, herkesin tek amacı olmalıdır.

Bu tür etkinlikler asla bir siyasi amaca alet edilemeyeceği gibi toplumun çeşitli kesimlerini rahatsız edecek her türlü söylem ve davranışlardan da itina ile kaçınılmalıdır.

Kutlama programı tüm aşamalarında birlik ve beraberlik duygusu ve coşku ile icra edilirken programın Cumhuriyet Alanında yapılan son bölümünde Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin KOCAMAZ konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilmiştir. Belediye Başkanı konuşmasının son bölümünde günün anlam ve önemi ile bağdaşmayan Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği hükümleri ile çelişen ve geleneklerimizde asla hoş görülemeyecek şekilde güncel siyasi konularla alakalı değerlendirmeler yapmış, henüz yargıya intikal etmiş ve kesin hüküm verilmemiş konularla alakalı toplumun çeşitli kesimleri arasında gerilim yaratacak ölçüsüz sözler sarf etmiştir.

Ayrıca Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olduğunu, bunun bir veda konuşması olarak değerlendirilmemesini, birlikte büyük ve daha sıkı bir mücadelenin başlangıcında olduğunu söyleyerek, yine günün anlam ve önemine yakışmayan resmi kutlama programını kendi siyasi mücadelesine malzeme yapmaya çalışan bir tutum sergilemiştir.

Bu sebeple programın geri kalan kısmı toplumda gerginlik ortamı oluşmaması maksadıyla tarafımdan iptal edilmiştir.’’ Dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.