TARSUS GÜNDEM

İFLAS ETTİK DEDİLER AMA DOĞRU DEĞİLMİŞ.!

İFLAS ETTİK DEDİLER AMA DOĞRU DEĞİLMİŞ.!
218 views
19 Şubat 2015 - 15:17

Tarsus’ta GÇS Çatı İzalasyon Isı yalıtım firmasında işçi kıyımı yapıldığını okuyucularımıza ulaştırmıştık.

Yapılan açıklamada işçilerin neden işten çıkarıldığı bilinmediği ifade edilmişti. Ancak bugün İşten çıkarılan kişilere imzalatılan kağıtta yazılı olan bilgilerde firma kendince bir yol bulduğu çalışanlarca konuşuluyor.

Firmadan yapılan ve imza altına alınarak işten çıkışları sağlanan vatandaşlar tutanağı gazetemize ulaştırarak konu hakkında bilgi verdi.

A4 kağıdına yazılan dilekçe şeklindeki yazıda ”Sektörümüzde öteden beri devam eden sıkıntıların ayyuka çıkması ve firmamızın krizde ayakta durması devamında istihdamların sağlanacak olanakların tekrara yakalanması için böyle bir karar alınması hasıl olmuştur. Yönetim olarak bizlerde krizden en az zararla çıkmak için bazı birimlerden işten çıkarılma kararı almış bulunmaktayız”yazdığı görüldü.

İşten çıkarılan kişilerin alacakları tazminatların da daha sonra hesaplarına yatırılacağı ifade edilirken, sözü geçen iflasın doru olmadığı tebligatla ortaya çıktı.

Firma yetkililerin yakın zamanda nasıl yol izleyeceği merak konusu olurken, işten çıkarılan işçilerinde adli makamlara müracaat ederek haklarını arayacakları gelen bilgiler arasında yerini alıyor.

TARSUS GÜNDEM ( CİHAN KEZER )

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.