TARSUS GÜNDEM

GENÇLİK MERKEZİ KIZLARI,ERZURUM’A GİTTİ!

GENÇLİK MERKEZİ KIZLARI,ERZURUM’A GİTTİ!
177 views
09 Ağustos 2016 - 16:28

Gençlik ve Spor Bakanlığı koordinasyonunda gerçekleştirilen Şehirler ve Kültürler Projesi kapsamında Tarsus İlçe Spor Müdürlüğüne Bağlı Gençlik Merkezinde eğitim alan bir grup öğrenci Erzurum’a hareket etti.

4 gece 5 gün sürecek olan proje kapsamında tüm masraflar Milli Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılanıyor.

Bu proje ile 81 ilden Gençler, daha önce hiç gitmedikleri şehirlerde farklı kültürleri, tarihi ve doğal güzellikleri görüp tanıma fırsatı bulacaklar.

Erzurum’un tarihi ve kültürel yapısı hakkında genel bir eğitimden de geçecek olan katılımcılar, tarihi yerleri gezdikten sonra Bakanlığa bağlı Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü tarafından görevlendirilecek personel tarafından gönüllülük
eğitimi alacaklar.

Çevre, Okul boyama, Mezarlık ve Cami temizliğinin de yapılacağı gönüllülük projesinde gençlere birlik ve beraberlik duygusunun aşılanması amaçlanıyor.

Tarsus’tan Erzuruma giden grup , Bakanlığa bağlı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında konaklayacakları bildirilirken, Farklı illerden gelen gençlerle , program boyunca ve akşam etkinliklerinde birbirlerini tanıma fırsatı yakalayacak olan gençler proje sonunda Tarsus’a döneceği öğrenildi.

HABER:CİHAN KEZER

sıte 1

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.