TARSUS GÜNDEM

EL KAİDE’YE YARDIM BASKINI.!

EL KAİDE’YE YARDIM BASKINI.!
346 views
14 Ocak 2014 - 14:39

İHH’ye El Kaide baskını!

Terörler Mücadele Polisleri bu sabah saatlerinde terör örgütü El Kaide’ye 6 ilde operasyon düzenledi. Van’dan Gaziantep’e kadar takip edilen ve örgüt sorumlusu olduğu iddia edilen bir kişinin gözaltına alınmasından sonra İHH’nın Kilis’teki börüsu ve deposuna baskın düzenlendi. Tarsus’ta da buna benzer çalışmalar yapan derneklerin bu olaylar neticesinde denetleneceği ve baskınların yapılacağı gelen bilgiler arasında.

 

VAN Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla Van merkezli Adana, Gaziantep, İstanbul, Kilis ve Kayseri’de El Kaide örgütüne yönelik kapsamlı operasyon yapıldı. Operasyonlarda Van’da 1 kişinin gözaltına alınırken., aralarında El Kaide’nin önde gelen iki isminin de bulunduğu bazı kişilerin gözaltına alındığı öne sürüldü.  Gaziantep’te üst düzey yönetici olduğu öne sürülen bir kişi gözaltına alındıktan hemen sonra ise İHH’nın Kilis’teki bürosu ve deposuna baskın düzenlendi.

İSTANBUL’DA 3 KİŞİ GÖZALTINDA!

Yapılan teknik ve fiziki takiplerin değerlendirilmesi üzerine Van Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile bu sabah saatlerinde Van Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ile İstihbarat Şube ekipleri harekete geçti. Van’dan takip edilerek Gaziantep’e giden ve örgüt sorumlusu olduğu öne sürülen 1 kişinin gözaltına alınmasından sonra Kilis’te İnsani Yardım Vakfı (İHH) deposunda arama yapıldığı belirtildi. Van ve Kilis’in yanı sıra İstanbul, Adana, Gaziantep ve Kayseri’de operasyon yapıldığı kaydedildi. El Kaide’nin önde gelen 2 isminin gözaltında olduğu, 3’ünün ise Suriye’ye kaçtığı iddia edildi. Ancak, bu iddialar henüz doğrulatılamadı. Tarsus ‘ta benzeri faaliyetlerde adı geçen MUFTAHZAR derneğinin planlama çalışmalarınında incelendiği gelen bilgiler arasında.

İHH’YE TERÖRLE MÜCADELE POLİSLERİ BASKIN DÜZENLEDİ

Sabah erken saatlerinde aralarında Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görevli polislerin de bulunduğu çok sayıda resmi ve sivil polisler, Beşevler Mahallesi’ndeki İHH deposuna giderek arama başlattı.

Aramanın baskınla başladığını söyleyen İHH İnsani Yardım Vakfı Basın Koordinatörü Serkan Nergis, twitterdan şu açıklamayı yaptı:

“Hangi sehirden geldigi belli olmayan emniyet gorevlileri İHH Kilis ofisinde hukuksuz bir arama yapmaktadır. Terörle Mücadele ekipleri depolarımızdaki bilgisayarlara şu an itibari ile el koydular. İHH Kilis deposunda Terörle Mücadele ekipleri tarafından yapılan arama ve malzemelere el konulması tamamen hukuksuzdur.”dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.