TARSUS GÜNDEM

DOKTOR’DAN ŞOK İDDİA; HASTANE BERBAT DURUMDA

DOKTOR’DAN ŞOK İDDİA; HASTANE BERBAT DURUMDA
181 views
29 Haziran 2016 - 9:17

Daha önce  Tarsus’ta  özel bir hastanede çalışan Doktor’un gazete sahibimize verdiği bilgilerde ”Çalıştığı dönemde hastanenin içler acısı olduğu, koşulların yetersiz ve beter durumda olduğunu ” ifade etmesi   Tarsus’ta sağlığın özel hastanelerde de elverişsiz koşullarda süre geldiğini ortaya koydu.

 

 

Tarsus’ta Bir çok özel hastane  Simsarlarında para kazanma kıskacına girmiş durumda, Suriye’de ki iç savaşta yaralı olarak ülkemize gelen mültecilerin tedavisine ön ayak olduklarını gerekçesiyle,  aracılık adı altında aldıkları komisyonlarla şehrimizde tedavi olmaya getirmeleri de, iddia olunun konular arasında yer alıyor.

 

Daha önceleri özellikle Medikal Park Hastanesinde tedavi olan bazı hastalar ve yakınlarını kaybeden vatandaşlar , gazetemize verdikleri röportajlarda özel hastanelerde kötü yönetim sorunu yaşandığının altını çizmişti.

 

Telefon aracılığıyla gerçekleşen görüşmede adını saklı tutacağımıza dair söz verdiğimiz  doktor ” Tarsus’ta çalıştığım zaman zarfında, hastanede ciddi sıkıntılar vardı,özellikle yoğun bakım ünitesi çok eksikti. Rica minnet gittiğimiz hastanenin yoğun bakımı anestezi servisi rezalet, zor kaçtım”dedi.

 

Başta Tarsus Kaymakamı Bekir Atmaca ve İlçe Sağlık Müdürü Füsun Kaleli’nin özel hastaneleri yakından denetlemesi ve sağlık koşullarının yerinde olup olmadığı hakkında açıklama yapmasını bekliyoruz.

 

 

GÜNDEM GAZETESİ

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.