TARSUS GÜNDEM

CHP’Lİ SONER YILDIRIM’DAN ÖRNEK DAVRANIŞ.!

CHP’Lİ SONER YILDIRIM’DAN ÖRNEK DAVRANIŞ.!
198 views
07 Eylül 2015 - 16:16

Öğrencilere verdiği burslarla takdir toplayan Yıldırım, başvuruların 1 Eylül-30 Eylül tarihleri arasında alınacağını söyledi. Öğrencilere de başvurular için çağrı da bulunan Soner Yıldırım, “İhtiyaç sahibi olan öğrencilerimizi müracaat etmeleri noktasında çağrıda bulunuyorum. Hayırlı olsun.” dedi.

Başvuru formunun sosyal paylaşım sitesi facebook sayfasından temin edilebileceğini kaydeden Yıldırım, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, öğrencilerin yaşantılarına katkı sunmak için burs verdiğini, bunu severek ve isteyerek yaptığını söyledi. Yıldırım, birçok öğrencinin kısıtlı imkânlarla eğitimini sürdürdüğünü ve geçmişte kendisinin de bir öğrenci olduğunu belirtti.

Yıldırım, “Öğrencilerin yaşantılarını biliyorum. Çünkü bende öğrenci oldum. Benimde öğrenci yaşantım oldu. Öğrencilerle empati kurabiliyor ve onların durumlarını anlayabiliyorum. Allah’a şükürler olsun şuan ekonomik olarak iyi durumdayım. Bu nedenle bazı öğrencilere burs vererek katkı sunabiliyorum. Bu benim için anlamlı ve önemli bir şey. Ben öğrencilere burs vermeyi kutsal bir görev olarak görüyorum. Her yıl düzenli olarak öğrencilere burs veriyorum, vermeye de devam edeceğim” dedi.

“Bu mutluluğu tarif etmek mümkün değil” Zengin ve varlıklı insanlara çağrıda da bulunan Yıldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Öğrencilere burs vermek çok kutsal bir görevdir. Bu konuda zenginlerimizin duyarlı olmasını istiyorum. Geri dönüşleri çok güzel oluyor. Çünkü verdiğiniz bursla öğrencilik hayatını tamamlayanlarla karşılaşıyorsunuz. Onların iş hayatına atıldıklarını ve toplumun önemli bireyleri olduklarını görüyor ve mutlu oluyorsunuz. Bu mutluluğu tarif etmek mümkün değildir. Bu nedenle öğrenci burslarına varlıklı olan herkesin önem göstermesini özellikle istiyorum.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.