TARSUS GÜNDEM

BÖLGENİN EN PRESTİJLİ TİYATRO GRUBU ÇAĞRIŞIM SAHNE’DE

BÖLGENİN EN PRESTİJLİ TİYATRO GRUBU ÇAĞRIŞIM SAHNE’DE
311 views
09 Aralık 2013 - 14:34

Türkiye’nin en kapsamlı festivallerinde sahne diyen ve ulusal vitrinde Tarsus’u tanıtmaya yardımcı olan, otoriteler tarafından ülkenin  en önemli tiyatro gruplarından olan Çağrışım Tiyatrosu bu yıl ki oyunuyla perde diyecek.

 

Çağrışım Tiyatrosu, 2013-2014 sezonunun ilk projesi olan ‘’Zamanı Arayan Fotoğraf’’ ile izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Nihat ÇAPAR’ın yazıp yönettiği tek bölümlük oyun, diyaloglardan sıyrılmış oyun kişilerinin zaman içerisindeki duraksama/nefes alma/düşünme ve hareket etme gibi eylemlerini mask anlatısı formunda ele alarak, bireyin zaman’la olan ilişkisini; değişim ve dönüşümünü tartışıyor. Özmen Güvençli, Atilla Yaprak ve Nihat Çapar sahne aldığı oyunun reji asistanı Nil Gül, dekor tasarımı İsmail Demirel’e, grafik tasarımı ise Şevki Zor’a ait. ‘’Zamanı Arayan Fotoğraf’’ isimli oyunun prömiyeri, 19 Aralık 2013 Perşembe günü Tarsus 75. Yıl Kültür Merkezi’nde izlenebilir.

Oyun ile ilgili olarak  Çağrışım Tiyatrosu www.cagrisimtiyatrosu.com , cagrisimtiyatrosu@hotmail.com  ve  0536 889 58 00 TKM  0324 614 10 44 geniş bilgi alabilecekler.

 

Etkinliğim prömiyerinin her yıl olduğu  gibi bu yılda dolu geçmesi bekleniyor.

 

 

HABER:  Tarsus Gündem

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.