TARSUS GÜNDEM

ALİ İLK: MENFUR SALDIRIYI KINADI

ALİ İLK: MENFUR SALDIRIYI KINADI
147 views
25 Ağustos 2016 - 16:33

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şavşat’taki programını tamamlayıp belediye binasını açmak için Ardanuç İlçesi’ne giderken, saat 14.00 sıralarında Yanıklı Köyü girişinde PKK’lı teröristler dağlık bölgede tepelerden konvoya ateş açtı.

PKK’ilerin açtığı ilk ateşte, konvoyun güvenliğini sağlamakla görevli jandarma aracında bulunan henüz kimlikleri öğrenilemeyen 2 astsubay hafif, sürücü er ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan 3 askerden jandarma er, tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle bir süre devam eden çatışma süresince korumaları Kemal Kılıçdaroğlu’nu güvenlik çemberine aldı.

Kemal Kılıçdaroğlu, bir süre Karayolları binasında kalıp durum değerlendirmesi yaptıktan sonra zırhlı araçla sıkı güvenlik önlemleri altında Şavşat’a döndü.

Kemal Kılıçdaroğlu, Şavşat Kaymakamlığı binasına geçti ve burada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile görüştü.

Saldırı sonrası tüm yurtta menfur saldırı kınanırken Tarsus CHP İlçe Başkanı Ali İlk’te yaptığı açıklamayla saldırıyı kınadı.

Yarın saat 12:00’de Tarsus CHP İlçe binasında saldırı ile ilgili basın açıklaması yapacaklarını da dile getiren ALi İlk ” “CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyunun geçiş güzergahında meydana gelen saldırıyı lanetliyorum. Sayın CHP Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na, konvoyda yer alanlara ve tüm CHP’ye geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Konvoya yapılan saldırıda yaralan askerlerimize acil şifalar diliyor, yiğit şehit askerimize de Allah’tan rahmet diliyorum” dedi

HABER:CİHAN KEZER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.