TARSUS GÜNDEM

AKP’Lİ ŞÜKRAN KILIÇ’TAN KUTLAMA!

AKP’Lİ ŞÜKRAN KILIÇ’TAN KUTLAMA!
252 views
04 Aralık 2014 - 17:09

AK  PARTİ Tarsus İlçe Teşkilatı Sosyal İşler Başkanı Şükran Kılıç, 5 Aralık  Kadınınlara seçme ve seçilme hakkının verilmesinin 80’nci yıldönümünü kutladı.

AK Parti Tarsus İlçe teşkilatı Sosyal İşler Başkanı Şükran Kılıç, Kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilmesi günü olan 5 Aralık günü için yayınladığı kutlama mesajında, sözlerine Atatürk’ün kadınlar için söylediği , “Toplumun başarısızlığının asıl sebebi kadınlara karşı olan bilgisizlikten ileri gelir, bir toplumun bir organı faaliyette iken, diğer bir organı işlemez ise o toplum felç olur” vecizesi ile sürdürerek, şunları  ifade etti:

 Kurtuluş Savaşı’nda yurdumuzun kurtarılması için omuz omuza destek veren analarımızın, kadınlarımızın ne kadar büyük yükler taşıyarak vatanımızın kurtarılması için canlarını hiçe saymışlardır.  Bundan dolayıdır ki, Kadınlara seçme ve seçilme hakkını tanıyan yasanın kabulü, Cumhuriyetimizin önemli reformlarından birisidir.  Kadınlara seçme ve seçilme hakkı 1934 yılında verilmiş olmasına rağmen inancından dolayı örtülü olan kadınlarımızın TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİNE milletvekili olarak girme hakkı ve memur olma hakkı 2013 yılında AK PARTİ iktidarı döneminde verilmiştir. Bu da AK PARTİ hükümetinin insan odaklı siyaset anlayışının bir tezahürüdür.

Bilinçli, eğitimli bir toplum oluşturabilmek için kadınlara karar alma mekanizmalarında, ekonomik hayatta, sosyal hayatta daha fazla temsil hakkı sağlanması son derece önemlidir. Aksi takdirde toplumun yarısının yok sayılması, temsil edilememesi gündeme gelir ki, bu durumda siyasi, sosyal, kültürel ve ekonomik bir kalkınma hayal bile edilemez. Kadınlarımızın yılmadan, mücadeleden vazgeçmeden toplumsal yaşamda ve siyasette daha etkin olmalarını diliyor, en içten duygu ve düşüncelerle tüm kadınlarımızın bu anlamlı ve özel günlerini tebrik ediyorum.”dedi

 

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.