TARSUS GÜNDEM

”ZIKKIM KOKU” VATANDAŞI ÇİLEDEN ÇIKARDI!

”ZIKKIM KOKU” VATANDAŞI ÇİLEDEN ÇIKARDI!
147 views
21 Eylül 2016 - 21:05

Tarsus’ta vatandaşların ağır koku kabusu sürüyor.

Ağır koku yüzünden Tarsuslu vatandaşlar ev ve iş yerlerinde kapı ve camlarını açamaz oldular.

Tarsus Gündem Gazetesi olarak daha öncede gündeme getirdiğimiz pis kokunun kaynağının daha önce yetkililer tarafından Tavuk gübresinden meydana geldiği aktarılmıştı.

Öte yandan Tarsus’u saran pis kokular artık vatandaşı yıldırma noktasına geldi. Gazetemize açıklamalarda bulunan vatandaşlar ” Tavuk gübresinin ağır kokusu yüzünden ne uyabildiklerini ne de cam ve kapılarını açabildiklerini belirtti”

Ayrıca Bu işe bir an önce birilerinin dur demesi gerektiğini de dile getiren vatandaşlar ” Aksi taktirde ağır koku yüzünden sağlık açısından büyük problemler yaşayacağız. Tavuk çiftliği sahipleri gelişe güzel tavuk gübrelerini para kazanmak için çiftçiye satıyorlar. Çiftçide daha fazla para kazanayım, tasarruf edeyim diye çevreye ve biz insanlara zarar veriyorlar. Yetkililerin bir an önce ilçemize gelip araştırma yapmasını istiyoruz” diyerek tepki gösterdiler.

Ulaştığımız Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri 10 gündür konunun takipçisi olup yazılı bilgi edinmek istediğimizi dile getirsek de ,her hangi yazılı açıklamada da bulunmadılar.

Kendilerine Valilik tarafından verilecek talimat ile bilgi edinme hakkımıza cevap yazabileceklerini aktaran yetkililer çözüm içinde herhangi bir girişimde bulunmuyorlar.

(Haberin başlığı için vatandaşlarımızdan ve okurlarımızdan özür diliyoruz. Biz defalarca vatandasın bu sıkıntısını kaleme aldık ancak yetkili olan hiç kimse bu konuda çözüm üretmedi.Belki bu başlıkla tepkisel de olsa konuya vakıf olurlar diye düşündük)

HABER:CİHAN KEZER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.