TARSUS GÜNDEM

Yaylacılar hırsızlardan şikayet etti.! Devlet malı atıl durumda.

Yaylacılar hırsızlardan şikayet etti.! Devlet malı atıl durumda.
642 views
24 Haziran 2020 - 12:40

Haber:Okan Çalışkan

Millet hizmet almazken, milli servet ise çürümeye terk edildi.

Mersin’in en önemli yaz turizmine sahip olan Çamlıyayla ilçesinin en lüks semtinde dört yıldır internet yok.

İlçeye bağlı Belçınar, Atdağ, Sütlüce ve Ulumeres semtinde dört yıl önce Türk telekoma ait havai kaploları çalan hırsızlar bu semtlerde oturan yaklaşık 15 bin kisi internet alt yapısından faydalanamıyor.

Dört yıl boyunca kapısını çalmadıkları hiç bir yönetici kalmadığını dile getiren vatandaşlar, çocuklarımız internet olmadığı için gelmiyorlar. Gelen çocuklarımızda ders göremedikleri için geri dönüyorlar.
Bu çağda internet alamayan başka hiç bir yer yoktur dediler.

Öte yandan Belçınar Mahallesi muhtarı Bayram Ali Taş, biz bir kaç defa dilekçe verdik. Kurum amirleri toplantısında dile getirdik. Siyasi bölge vekillerimize defalarca ilettik ancak bir sonuç alamadık dedi.

90 YAŞINDAKİ NİNENİN TORUN HASRETİ.

90 yasındaki Zülfiye Çatak, “grangiresice hırsızlar kabloları çaldınız, bu yüzden çocuklarım gelemiyor internet yok diye. Oğlum ben burada beş yıldır yalnızım, internet yok diye ne çocuklarım ne torunlarım gelemiyor. Şu interneti verinde şu hasretten kurtulalım çok üzülüyorum çok. .

TORUNUNU GORMEK İÇİN CUMHURBAŞKANINA YAZDI.

Dört yıldır internet alamadığı için torunlarını sadece yazın görme şansı olan 63 yaşındaki Gülsüm Sonkaya ise durumu en son Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yazdı.

Cimer üzerinden cumhurbaşkanına seslenen Sonkaya, torunlarım dört yıldır yanıma gelemiyorlar. Dedi.

Sonkaya şunları söyledi. “biz interneti dört yıldır kablolar çalındı diye çok yerlere başvurduk. Cumhurbaşkanlığına bile yazdık. Ama diyorlarki kablolar çalındı yapacak bir şeyimiz yok diyorlar. Benim dört tane torunum var. Ben burada yalnız yaşayan insanım. Gelmiyorlar haklılar, biri KPS sınavına girecek online üzerinden ders alıyor, birisi üniversite sınavına girecek ders alıyor gelmiyorlar inanın o kadar üzgünüzki biz ne yapacağız buna nasıl bir çare bulunacak hiçbir şey bilmiyoruz.

CİMERE yazdık Ulaştırma bakanlığına yazdık, geri döndüler dedilerki alt yapı yok , biz bu alt yapıyı nereden nasıl bulacağız, biz her şeyimi cumhurbaşkanına söyleyeceğiz, hangi merciye ne diyeceğimizi bilemiyoruz artık, mahallemize sokağımıza internet istiyoruz dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.