TARSUS GÜNDEM

VELİLER EYLEM YAPTI, MÜDÜR TAMAM DEDİ.!

VELİLER EYLEM YAPTI, MÜDÜR TAMAM DEDİ.!
280 views
28 Mayıs 2014 - 12:45

Mevcut okullarının yanındaki eski okul binasının bir kısmının geçici olarak İmam Hatip Ortaokulu’na tahsis edilmesi fikrine karşı çıkan Hasan Karamehmet ilkokulu velileri, öğrencilerle birlikte hükümet konağına yürüdü.

Tarsus’ta mevcut okullarının yanındaki eski okul binasının bir kısmının geçici olarak İmam Hatip Ortaokulu’na tahsis edilmesi fikrine karşı çıkan Hasan Karamehmet ilkokulu velileri, öğrencilerle birlikte hükümet konağına yürüdü.

Hasan Karamehmet ilkokulu Aile Birliği Başkanı Süreyya Zeybel öncülüğünde okulda toplanan bir grup veli, öğrencileri de yanlarına alarak ellerinde ‘Okulumuzu elimizden almayın’, ‘Okulumuzu geri verin’ yazılı pankartlarla Hükümet konağı bahçesine yürüdü.

Burada basın açıklaması yapan Aile Birliği Başkanı Süreyya Zeybel, bin 175 öğrencilerinin bulunduğunu ve geçtiğimiz yıllarda tahliye edilen eski okul binalarına İmam Hatip orta okulu yapılmak istendiğini, bunu kabul etmediklerini belirterek, “Okulumuzun yanına İmam Hatip Ortaokulu yapılmasını istemiyoruz. Sınıflarımız tıkış tıkış. Eski binamız duvarlarındaki çatlaklar nedeniyle tehlike arz ettiği için tahliye edilmişti. Şimdi ise İmam Hatip Orta okulu olarak kullanılmak isteniyor. Biz buna karşıyız” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir ile görüşen Aile Birliği Başkanı Süreyya Zeybel ve yöneticiler, Kaymakam Hasan Göç’e velilerin talebini arz etmesinin ardından okulun Hasan Karamehmet ilkokuluna bırakılacağı sözü verildi.

Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir, Aile Birliği yöneticileriyle görüştükten sonra Hükümet Konağı bahçesinde bekleyen veliler ve öğrencilere yönelik yaptığı konuşmada, “Kıymetli velilerimiz, sevgili öğrencilerimiz biz Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okullarımızın fiziki ve teknik yönden geliştirilmesi, eğitimde kalitenin ve başarı çıtasının yükseltilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Bütün okullar bizim okulumuzdur. Devletimizin verdiği güç ve destekle okullarımızı geliştirmeye devam ediyoruz. Sizler okulunuza sahip çıktığınız için sizleri kutluyorum.” dedi.

Gelen talep üzerine ikinci bir İmam Hatip Ortaokulu için ikinci bir binası olan okullarda geçici olarak bina aradıklarını, Hasan Karamehmet okulunun şu anda kullanılmayan eski binasının da alternatiflerden biri olarak düşünüldüğünü belirten Ahmet Sefa Demir, ‘Hasan Karamehmet okulu sizindir. Kimseye vermeyeceğiz. Biz sadece bir fikir olarak düşünmüştük, alternatifleri değerlendirmeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Milli Eğitim Müdürünün bu sözleri üzerine veliler ve öğrenciler, Ahmet Sefa Demir’e teşekkür ederek, alkışladılar ve okullarına geri döndüler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.