TARSUS GÜNDEM

Vatandaşlar: Elimizde sopayla dolaşıyoruz, Lütfen gereğini yapın!

Vatandaşlar: Elimizde sopayla dolaşıyoruz, Lütfen gereğini yapın!
2.315 views
23 Kasım 2022 - 16:57

Tarsus’ta artan köpek saldırıları sonrası vatandaşlar çözüm için belediye başkanına seslendi.

Köpek şiddetinin arttığını dile getiren Altaylılar Mahalle sakinleri bu yaşanan duruma görevliler çözüm üretemiyorsa, belediye başkanı gerekeni yapsın dediler.

Bugün yaşanan olayda hamile kadının ve karnında ki bebeğinin ölümden döndüğünü hatırlatan mahalle sakinleri Aydın T, ve Öncel Y., barınak ve yöneticilerinin görevlerini düzgün yapamadıklarından dolayı memleketin her yerinde başıboş küpesiz köpeklerin cirit attığını söylediler.

Gece ve sabahın erken saatlerinde köpeklerin gruplar halinde sokaklarda tehlike saçtığını kaydeden vatandaşlar, şikayetleri dile getirdikleri kişilerin ilgili yasal dayanakla kendilerine cevap verdiğini ve bunun ötesinde bir çalışma yapmadıklarını da söyledi.

Haluk Bozdoğan’ın görev geldiği süreçten bu güne kadar önemli çalışmalar yaptığını kaydeden mahalle sakinlerinden Aydın T.,  7-8 aydır bir başı boşluk olduğunu dile getirerek  ” Muhtarımıza defalarca söyledik. Kadıncağız sağlık sorunları yaşamasına rağmen bu konuya çözüm üretmek için mücadele verdi ,bizler aynı şekilde sürekli barınağı ve belediyeyi arayarak bu konuda çözüm üretilmesini istiyoruz. Ama bize gelen mesajlarda yada geri dönüşlerde ilgili birim baktı , yasa gereği gereken yapılıp oldukları yere bırakıldılar denildi. Burada bir sorun var. Başkan bey bu konuda derhal gereğini yapmalıdır. Beceriksiz yöneticilerin böyle hayati bir görevde durması doğru değil. Allah korusun bir kadına, çocuğa yada yaşlı bir insana köpek saldırsa bunun vebalini kim ödeyecek ? Başkan bey sokak hayvanları için ciddi çalışmalar yapıyor biz bunları görüyoruz. Fakat bir yerde bir sorun olduğunu da dile getirmemiz gerekiyor. Misafirliğe giderken, markete giderken elimizde sopayla dolaşmak istemiyoruz. Biz başkanımızı seviyoruz , böyle konular yüzünden kendisine kızmak istemiyoruz. Sadece çözüm üretilmesini istiyoruz” dedi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.