TARSUS GÜNDEM

VALİ YARDIMCISINDAN ”GÜVENLİK” SORUNUNA ÇÖZÜM

VALİ YARDIMCISINDAN ”GÜVENLİK” SORUNUNA ÇÖZÜM
136 views
02 Aralık 2016 - 9:32

Gazetemizin dile getirdiği Tarsus Kültür Merkezinde Güvenlik Sorunu yaşanıyor haberinin ardından sorumluları Kaymakamlığa çağıran Vali Yardımcısı Kaymakam Vekili Ayhan Bayhan ”Sert Uyarılarda Bulundu”

 

Tarsus Kültür Merkezinde geçtiğimiz pazartesi günü gerçekleşen etkinlikte  salonda 500’e yakın insanın bulunmasına rağmen kapıda veya girişlerde her hangi bir güvelik görevlisinin bulunmaması akıllara  GÜVENLİK ZAAFİYETİ oluşturabilecek sorunları  getirmişti.

 

Bu ve benzeri kamu kurum etkinliklerinde güvenlik görevlisi bulunmadan etkinliklerin yapıldığını aktaran yerel organizasyon firmaları da ” ÇİFTE STANDART” oluyor diyerek konuya teki göstermişti.

 

İçişleri Bakanlığının  Özel Güvenlik talimatlarında herkese eşit davranılması gerektiğinin altı çizilirken, kamu kurum ve kuruluşların güvenlikten muaf olmasının da söz konusu olmadığını kamuya açık her etkinlikte muhakkak özel güvenlik görevlilerinin bulundurulması gerektiği  81 İl’in Valiliklerine gönderilen yazıda  yer alıyor.

 

Konunun gündeme taşınması sonrası Tarsus Kaymakamlığına vekaleten bakan Vali Yardımcısı Ayhan Bayhan Kültür Merkezi Müdür Vekili ve bazı Güvenlik Şirketi yöneticilerini makamına çağırdığı öğrenildi.

 

Yapılan görüşmede talimatlara herkesin uyması gerektiği ifade eden Ayhan Bayhan ” Bundan sonra kimseye ayrı davranılmayacak ve herkesten özel güvenlik personeli istenilecek”dedi.

 

Kimsenin yasalardan üstün olmadığını anlatan Bayhan, Yöneticilerin görevlerini doğru yapması gerektiğini vurgulayarak ,Oluşacak sorunlardan da bizzat yetkililerin sorumlu tutulacağını ifade eden Bayhan ”Devletin yasalarına herkes uyacak”dedi.

 

Tarsus Belediyesinin Kültür Merkezinde gerçekleştirecek  etkinliklerine güvenliğin kontrolü için  zabıta bulundurma mecburiyeti olduğu öğrenildi.

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.