TARSUS GÜNDEM

TİYATRO SAHNESİNDEN; ÇÖPÇÜLÜĞE TERFİ ETTİLER.!

TİYATRO SAHNESİNDEN; ÇÖPÇÜLÜĞE TERFİ ETTİLER.!
243 views
05 Eylül 2014 - 9:17

Tarsus Şehir Tiyatroları Kapandı tiyatroya emek veren oyuncularda temizlik personeli olarak görevine devam ediyor iddiası  kamu oyuna bomba gibi düştü.!

Yakın zamanda 30 mart seçimlerinin ardından büyükşehir yasasıyla neredeyse bütçesiz belediyeler konumuna düşürülen ilçelerde sancı büyümeye devam ediyor.

Tarsus’ta imar ltd şirketi üzerinden işe alınarak 2004 yılından bu zamana kadar kadrosuz çalışan tiyatrocular , bugün alınan kararla  tiyatro sahnesinde değil, İmar Ltd’nin çalışma alanlarında hizmet vermeye devam ediyorlar ve hatta baraj bölgesinde temizlik işlerine baktıkları ifade edildi.

Uzun uzun aradığımız şehir tiyatroları telefonlarına bakılmaması ve bağlı bulunduğu binanın açık olmaması ve  kamu oyundan oyunculuk kayıtları için her hangi bir yetkili danışılacak kimselerin olmayışı üzüntüyle karşılandı.

Tarsus Belediye Bayan Basketbol takımının bütçe sorunu yüzünden 1.liğde oynamaya haklarının devredilmesi ve ardından  alt ligde oynamasına karar verilerek belediyede yaşanan sıkıntıların  ne kadar büyük olduğu gözler önündeyken, şimdi  de büyük emek ve paralar harcanarak sahne diyen tiyatronun bu duruma gelmesi halkı endişeye sürükledi.

 

Tarsus Belediye Şehir Tiyatrosu Doğan Özgür KAHRAMAN,Ekrem ŞENEL,Eren DEMİREL,Fatma GİRAY,Gülen SERİN,Hasan SÜZGAN,Özge SEVİNÇ,Seda ORAL  gibi uzun zamandır bir arada olan oyunculardan oluşuyordu.

Tarsus belediyesi şehir tiyatrosu 2003 yılında emekli öğretmen  Kudret Ünal’ın  kişisel çalışmalar ve Kocamaz’a yakınlığındaki etkisiyle   Tarsus’ da ki bazı amatör oyuncuların  bir araya getirilmesiyle  2004 yılında perde demişti.Ardından yine dönemim Belediye Başkanlığının talimatıyla ve desteğiyle resmi olarak kurulmuştu.

Kamu oyunun bilgilendirilmesi için yetkililerin ne zaman ve nasıl bir açıklama yapacağı ise merak ediliyor.

 

20131101_198217_Tarsus Belediyesi Sehir Tiyatrosu Ruyadaki Oyuncak Kasim 2013 (4)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.