TARSUS GÜNDEM

TARSUS’TA KİMLER BİRİNCİ OLDU?

TARSUS’TA KİMLER BİRİNCİ OLDU?
170 views
29 Nisan 2016 - 16:53

Tarsus Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Eshab-ı Kehf’te Hıdırellez Günleri’ kapsamında kente özgü yiyecek ve içeceklerden olan şalgam, baklava, cezerye ve humus yarışmaları sonuçlandı.

 

Tarsus Turizm ve Tanıtım Derneği tarafından düzenlenen yarışmalarda dereceye girecek ürünlerin seçimi 11 kişilik jüri tarafından değerlendirildi.

 

Baklava, şalgam humus ve cezerye dalında yapılan yarışmalarda jüri üyelerinin değerlendirme sonucunda,  Şalgamda 807 puan ile Pamir olurken, Mısra Şalgamları 724 puanla 2, Ali Fakı şalgamları ise 664 puanla 3. oldu.

 

Cezerye yarışmasında Kelebek cezeryeleri 852 puanla 1., Turanoğlu cezerye 768 puanla 2., Ateşler 617 puanla üçüncülüğü kazandı.

 

Humus yarışmasında ise Kervan 1010  puanla 1. olurken, Kardeşler humus 873 puanla 2., Tarsus humus 828 puanla 3. oldu.

 

Baklava yarışmasında ise  Aksay Baklava 988 puanla 1., Florya Paçka  Pastanesi  911 puanla 2. Ve Zümrüt Pastanesi  891 puanla 3. oldu.

 

Bu etkinliklerin kentin tanıtımına önemli katkısı olduğunu söyleyen Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Kente özgü yiyecek ve içecekler tanıtmak amacıyla bu tür etkinlikler yaptıklarını söyleyen Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, 22.’ncisi düzenlenen ve geleneksel hale gelen Eshab-ı Kehf’te Hıdırellez Etkinliklerinin 6-7 ve 8 Mayıs tarihinde yapılacağını söyledi.

 

Yarışmada dereceye girenlere Eshab-ı Kehf’te düzenlenecek olan Hıdırellez Etkinliklerinde kapsamında ödülleri verilecek.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.