TARSUS GÜNDEM

TARSUS’LU KOMUTAN, ANKARA’YA TALİP OLDU.!

TARSUS’LU KOMUTAN, ANKARA’YA TALİP OLDU.!
269 views
16 Haziran 2014 - 10:54

CHP Ankara İl Başkanlığı seçiminde ki Aday yarışı hız kazandı. Başkan adaylığına sürpriz yeni bir isim daha eklendi. Bu isim sürpriz olduğu kadar da parti tabanında ve halk arasında etkili bir isim. CHP tabanı ve halk O’nu; “Tabanla- tavanı birleştiren” ‘Deli Yürek’ olarak tanımlıyor. ‘Ankara Projeleri’ kitabını da yazan bu ismin aynı zamanda 7 diploması var. “Ankara’nın derdini çok iyi biliyorum, Kentte ki 20 yıllık kaosa son verdirmek için il Başkanlığına adayım” diyen bu isim GATA’dan Emekli Prof. Dr. Tabip Albay Servet Harputluoğlu

Prof. Dr. Servet Harputluoğlu’nun, 29  Haziran 2014 günü CHP Ankara İl Teşkilatının yapacağı olağanüstü Kongresinde İl Başkanlığına aday olduğu öğrenildi.

19 yıl Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde (GATA) Öğretim Üyeliği yapan ve emekli olduktan sonrasında 15 yıl kesintisiz CHP üyeliğini sürdüren, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olmadan önce de Deniz Baykal ve Kemal Kılıçdaroğlu’na, “Partime hizmet adına, her hangi bir teşkilatımızda çaycılık yapmaya bile hazırım” diye mektup yazan 7 diplomalı Prof. Dr. Emekli Tabip Albay Servet Harputluoğlu; aynı zamanda bir Ankara sevdalısı olduğu için ‘Ankara Projeleri’ isimli kitabın da yazarı.

Parti tabanında ‘Tabanla-Tavanı birleştiren isim’ olarak tanımlanan Prof. Harputluoğlu; halk arasında ise her kesime hizmetinden dolayı ‘Deli Yürek’ olarak anılıyor.

38 yıldır Ankara’da ki Sivil toplum Kuruluşları (STK) ile de sıkı bağlar oluşturan Prof. Dr. Servet Harputluoğlu, sadece koltuğunda oturan, mücadele vermeyen bir il başkanı da olmak istemiyor.

Harputluoğlu’nun; İl Başkan adayı olmasını isteyen taraftarlarına; “ Ankara’nın derdini biliyorum. Ben ve ekibim, Ankara’da yaşayan her kesin ve her kesimin haklarının savunucusu olacağız ve Başkentte ki 20 yıllık kaosa son vermek için durmadan çalışacağız. Parti tabanını genişletmek için gönül seferberliği başlatacağız. Ankara için hazırladığımız büyük projelerimizi, vatandaşları her gün evlerinde- işyerlerinde ziyaret edip anlatacağız. Haksızlığa uğrayan vatandaşlarımızın yanında olup, Hukuk desteğinde bulunacağız. İlçe teşkilatlarımızı da mücadelesinde asla yalnız bırakmayacağız. Ve en önemlisi Ankara Büyükşehir Belediyesi ile ilçe Belediyelerinin neler yaptıklarını sıkıca takip edip, olumlu ve olumsuz tepkilerimizi anında ortaya koyup, halkımızı bilgilendireceğiz. Yani koltuklarda oturmaya değil, durmandan hizmet etmeye adayım” dediği öğrenildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.