TARSUS GÜNDEM

TARSUS DEVLET HASTANESİNE ONKOLOJİ….

TARSUS DEVLET HASTANESİNE ONKOLOJİ….
504 views
01 Ekim 2015 - 20:46

Tarsus Devlet Hastanesine Onkoloji Bölümü açılması için vatandaşlar Ankara’ya Bimer üzerinden başvuru yapmaya başladılar.

Ülkemizde Kanser hastalığının giderek artarken kentimizde bu hastalıktan müzdarip durumda. Kentte hastalıktan görülen ölümlerin neredeyse yüzde 50’si bu hastalıktan dolayı gerçekleştiği, ifade ediliyor.

Kentin özel hastanelerinde bu hastalık üzerine belli bir takım branşlar açılmış olsa da, vatandaşlar Adana Başkent Hastanesini tercih ediyorlar.

Gazetemizin ulaştığı ve tedavisinin Başkent Hastanesinde devam edildiğini ifade eden O.K adlı vatandaş ” Bu hastalıkla yaklaşık 5 yıldır mücadele veriyorum. Allah’ım düşmanımın başına vermesin böyle bir acıyı. 5 yıldır sürekli buraya gidiyor geliyoruz,hastane masrafları canımızı daha çok yakıyor. Tarsus Devlet Hastanesi bünyesinde de ONKOLOJİ bölümü açılması adına sürekli Sağlık Bakanlığı’na başvuru yapıyoruz, Evimizi sattık,arabamızı sattık. Sırf burada tedavi olabilelim diye. Devlet Büyüklerimizden,Belediye Başkanımızdan, Kaymakamımızdan, Milletvekillerimizden ricam Tarsus Devlet Hastanesine ONKOLOJİ bölümü açılması için girişimde bulunsunlar”sözlerini kullandı.

Konu üzerine gün içinde Sağlık Bakanlığı’na ulaşan ve konu hakkında görüş almaya çalışan muhabirimiz ” Girişimlerimiz neticesinde konun muhattabı Daire Başkanı ile görüştüğünü, ve görüştüğü kişinin daha önce eski vekil Ahmet Uzun’un girişimleri ile bazı tıbbı teknolojileri Tarsus Devlet Hastanesine ve dolayısı ile Tarsusluların hizmetine sunduklarını ifade ederek, Yatırımlar için müracaatların olması gerektiğini ve ihtiyacın bu yönde ciddiye alınacağını,ayrıca bu bağlamda BİMER’den talep mesajları geldiğini ifade ettiğini aktardı.

Tarsus’tan BİMER aracılığı ile taleplerin artacağı olumsuz bir durumda ise CİMER’e başvuruların olacağı da gelen bilgiler arasında.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.