DOLAR 32,5898 0.3%
EURO 34,7204 -0.15%
ALTIN 2.501,770,71
BITCOIN 20275871,48%
Mersin
21°

KAPALI

04:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

X

TARSUS CHP,BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

ABONE OL
26 Ağustos 2016 15:46
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi Tarsus İlçe Başkanı Ali İLK’in,CHPGenel Başkanımız Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’na yapılan saldırıyı ve artan terör olaylarında kaybettiğimiz şehitler İçin yaptığı basın açıklamasında terör ve işbirlikçilerine net konuştu.

Kalabalık bir partili gruba seslenen Ali İlk şunları ifade etti.

Yurt gezilerini sürdüren Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Artvin programları sırasında ,bir suikast girişimiyle karşı karşıya gelmesini öfke ve nefretle kınıyoruz.
Aylardır,çeşitli medya organlarında Sayın Genel Başkanımıza yönelik suikast düzenleneceği haberleri yayınlanır,şehit cenazelerinde organize ve bir merkezden yönetildiği izlenimi uyandıran provakatif saldırılar gerçekleşir ve Genel Başkanımızın önüne devleti yönetenler yanında mermi atılırken hiçbir önlem alınmadığını dün yaşanan vahim olayla bir kez daha görmüş oluyoruz.Bugirişim,bir iç savaş çağrısıdır.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin terör ve terör örgütlerine yaklaşımı öteden beri bilinmektedir.’’Terör,nereden gelirse gelsin,kimden gelirse gelsin insanlık suçudur ve asla mazur görülemez.’’
Ancak,teröre duyarlılığımız ve yöneticileri terör konusundaki tüm uyarılarımıza rağmen,üzülerek belirtmek gerekirse,81 ile bugün terör örgütlerinin çöplüğüne çevrilmiştir.

Terör örgütleri,her ilimizde katliamlar yapabilecek ortamlara kavuşmuşlardır.Diyarbakır,Suruç,İstanbul,Ankara,Gaziantep,Elazığ katliamları,terör örgütlerinin nasıl boy salıp,yeşerdiklerinin fotoğrafıdır.

Hiçbir iktidar,sorumluluğu terör örgütlerine yıkıp,sorumluluktankaçamaz. Yıllarca terör örgütleriyle iş tutanlar,terörü kınayıp sorumluluktan kurtulamaz,hesap vermekten kaçamaz.Artvin valisi ve ilgili tüm kamu görevlileri derhal görevden alınmalıdır.İç işleri bakanı derhal istifa etmelidir.
Cumhuriyet Halk Partisi,kimsenin pastası,çerezi değildir. Bilinmelidir ki,öfkemiz büyüktür,gittikçe de büyümektedir.
Şehit cenazesinde Genel Başkanımızın önüne mermi atan çakalla,dün Genel Başkanımıza suikast girişiminde bulunan çakallaların hiçbir farkı yoktur,aynı odağın piyonlarıdır.
Biz devlet kurmuş partiyiz,dağıtılmış devlet kurumlarını yeniden derleyip toparlamasını da çok iyi biliriz.
Bu bağlamda,iktidara çağrımızdır.
Siyasal iktidar,artık ülkeyi yönetebilme kabiliyetini yitirmiştir.Ülkeyi darbelerle yüz yüze getiren,sağ duyuya kulaklarını tıkayan iktidar,ülkeye daha fazla zaman ve enerji kaybettirmeden derhal istifa etmelidir.
Ülkeyi Ortadoğu bataklığına sokan,iktidarın aymaz politikalarıdır.Komşularla ilişkilerimizi yeniden tamir edip,devlet kurumlarını işler hale getirecek ulusal bir hükümet artık zorunlu hale gelmiştir.Toplumu kutuplaştırıp kardeş kavgasından medet umanlar,suikast girişiminin sorumlularıdır.

1-Camiye,kışlaya ve adliyeye siyaseti sokmayacak,
2-Siyasette uzlaşma kültürünü ve aklı egemen kılacak,
3-Siyasette öz eleştiriden kaçınmayan,
4-Kurumların inşaasındaliyakatı esas alan,
5-Her koşulda demokrasiye sonuna kadar sahip çıkacak,’’ne darbe ne dikta,yaşasın tam demokrasi’’diyecek,
6-Cumhuriyet’in temel değerlerine sahip çıkacak,
7-Parlementer sistemi güçlendirecek,
8-Medya özgürlüğünü her ortamda savunan,
9-Laikliği koruyan ve savunan,
10-Tarafsız ve bağımsız yargıyı yeniden inşa edecek,
11-Eğitim sistemini bilimsel esaslara dayandıracak,
12-Kumpas davalarıyla mağdur edilen tüm yurttaşlarımızın itibarlarının iade edileceği bir anlayış ve iktidar acil ihtiyaçtır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.