TARSUS GÜNDEM

TARSUS BELEDİYE’Sİ SERTİFİKA DAĞITTI

TARSUS BELEDİYE’Sİ SERTİFİKA DAĞITTI
152 views
09 Eylül 2016 - 10:12

Tarsus Belediye Spor bünyesinde bu yıl ilk kez düzenlenen ‘Yaz Spor Okulları’na katılan 750 sporcu törenle sertifikalarını aldı.

Faruk Sodan Spor tesislerinde düzenlenen tören sporcuların mini gösterileriyle başladı.

Açılış konuşması yapan Tarsus Belediye Spor Yöneticisi Dursun Uyan, Yaz Spor Okulları’nda güzel bir çalışma sergilediklerini, sporun ve kardeşliğin önemini çocuklara öğrettiklerini söyledi.

Daha sonra söz alan Belediye Başkanı Şevket Can, Yaz Spor Okulları’nın amacına ulaştığını, bu faaliyeti geleneksel hale getireceklerini kaydetti.

Başkan Can, “Yaz Spor Okulları kapsamında futbol, basketbol, voleybol jimnastik, karate, güreş kick boks ve boks branşlarında toplam 750 çocuğumuza spor yapma imkanı sağladık” dedi.

Sporun önemine değinen Başkan Can, “Yerel yönetim olarak, siz değerli vatandaşlarımızın bizlere olan güvenlerini boşa çıkarmamak için üzerimize düşen görevleri yapmaya devam ediyoruz. Yaz okulu uygulaması da bu hizmetlerimizden biridir. Gelecekte sağlıklı nesiller yetiştirilebilmesi için sporun yararlarını anlatarak onları tüm hayatları boyunca spor yapmaları konusunda bilinçlendirmeye çaba gösterdik Çocuklarımızı bir an için bile kötü alışkanlıklardan uzak tutarak bu bilinci kendilerine verebilmişsek ne mutlu bizlere. Gençlerimizin ve tüm spor severlerin daha iyi koşullarda spor yapabilmeleri için spor alanında bir çok projeyi hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Bir çok yerde özellikle amatör spor kulüplerimizin yararlandığı futbol sahaları yaparak hizmetinize sunduk. Son dönemde her yaştan insanımızın rağbet ettiği halı sahaların yapımını özendiriyor ve bir kısmını da belediye imkanlarını kullanarak hayata geçirmeye hedefliyoruz. Spor insanlar arasında iletişim kurmanın en güzel yollarından biri olup, aynı zamanda dostluk bağlarının kurulmasına ve daha sağlıklı bir yaşam sürdürülmesine imkan tanımaktadır. Her yaştan insanın kendi durumuna göre mutlaka spor yapması gerektiğine inanıyorum” ifadesini kullandı.

Sertifika Törenine Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Tarsus Belediye Başkan Yardımcılarından Hüseyin Boro, Meclis Üyesi Mehmet Yunus Seven ve Tarsus İdman Yurdu Eski Genel Sekreteri Fatih Yıldırım katıldı.

Emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Can, sporculara protokol üyeleri ile birlikte sertifikalarını verdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.