TARSUS GÜNDEM

TARSUS BELEDİYESİ İLK TAZİYE EVİNİ AÇTI.!

TARSUS BELEDİYESİ İLK TAZİYE EVİNİ AÇTI.!
209 views
18 Haziran 2015 - 9:29

Tarsus Belediyesi öncülüğünde başlatılan ve bölgenin ilk taziye evi olan Tarsus Belediyesi Ahmet Yıldırım Taziye Evi törenle hizmete açıldı. Fevziçakmak Mahallesinde hayırsever işadamı Mehmet Yıldırım tarafından yaptırılan Tarsus Belediyesi Ahmet Yıldırım Taziye Evi düzenlenen törenle hizmete girdi.

Tarsus’ta eksikliği bulunan taziye evlerinin ilkini hizmete açmanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Belediye Başkanı Şevket Can, hayırseverlerin verdiği desteklere teşekkür etti.

Başkan Can, “Dinimiz, hayatın en büyük hakikati olan ölümle karşılaşmış ailelere karşı yükümlülüklerimiz olduğunu belirtmiştir.

Samimiyet ve paylaşım üzerine kurulan taziye evlerimiz bölgemizde örnek bir uygulamadır.

İnsanlarımıza acılarında bir nebze olsun katkı sağlamak istiyoruz. Taziye evleri ile insanlarımız bir araya gelecek, acılarını paylaşacak, temiz ve hijyenik bir ortamda taziyelerini kabul edecekler.

Bizler bir Allah’a inanan, peygamberi bir olan, Camii de beraber olan, acısını ve mutluluğunu paylaşan hemşehrilerimiz olarak hepimiz biriz.

Bizler, “kişi sevdiğiyle beraberdir” hadisi şerifine bağlı kalan, Allah’a kulluk vazifesini yerine getiren, yaratılanı yaratandan ötürü seven insanlarız.

Bizlerin hangi dinden, hangi ırktan, hangi milletten, hangi memleketten olduğu önemli değil, belediye olarak hemşehrilerimizin Tarsus’ta yaşaması bizler için yeterlidir. İkametgahı Tarsus’ta olan bütün hemşehrilerimiz olarak aynı suyu içiyoruz, aynı havayı teneffüs ediyoruz. Yeter ki biz bir olalım, beraber olalım, dost olalım, kardeş olalım, belediye olarak ayrım yapmadan, ayırmadan hangi mahallemize, hangi köyümüze ne hizmet gerekiyorsa Cenab-ı Allah’ta bizlere yapmayı nasip etsin” dedi.

Yıldırım ailesine teşekkür eden Başkan Can, “Tarsus Belediyesi Ahmet Yıldırım taziye evi bayan ve erkek bölümü olmak üzere iki kattan oluşurken, yemek ve mutfak bölümleri de mevcuttur. Değerli mahalle sakinleri, şu an açılışı için hazır bulunduğumuz taziye evi, hayırsever Yıldırım ailesi tarafından yaptırılmıştır.

Sizlerin huzurunuzda başta Mehmet Yıldırım olmak üzere Yıldırım ailesine ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

Bu vesile ile Mübarek Ramazan ayının vatandaşlarımıza, memleketimize ülkemize ve tüm dünyaya barış, huzur, sevgi ve kardeşlikler getirmesini temenni ediyorum

Ahmet Yıldırım Taziye Evi’nin mahallemize, sizlere, kentimize ve hayırlara vesile olmasını diliyorum. Allah ölümün temizini versin. Allah’a emanet olun” şeklinde konuştu.

Daha sonra söz alan Tarsus Kaymakamı Hasan Göç, belediye ve hayırsever işadamına teşekkür etti.

Kaymakam Göç, “Belediyemizin öncülüğünde son zamanlarda yeni bir projenin ilk adımları atıldı. İlkini Gazipaşa Mahallemizde yaptık. Bir taziye evinin temelini attık. İnşallah bu ikincisi yine hayırsever bir vatandaşımız doğduğu mahalleyi unutmadı, Tarsus’a Tarsusluya hizmet etmek için böyle bir fedakarlıkta bulundu. Bununla ikinci adımı atıyoruz. İnşallah bunun arkası gelir, bu tür tesislerini, bu tür mekanların ne kadar önemli olduğu ülkemizin dört tarafını çeviren ateş çemberi sebebiyle daha da iyi ortaya çıkıyor. Bu mekanlar inşallah milletimizin birlik, beraberlik içinde, kardeşlik duyguları içinde bir araya geleceği mekanlar olacak. Buna vesile olan Sayın Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Yine bu mekana bu mahallemizde halkımızın hizmetine sunan Mehmet Yıldırım hayırseverimizin nezdinde tüm Yıldırım Ailesine teşekkür ediyorum’’ şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Can, hayırsever işadamı Mehmet Yıldırım’a teşekkür plaketi sunarken, açılışta 2 bin kişiye yemek dağıtıldı.

Okunan Kuran-ı Kerim’in ardından Müftü Hayri Erenay’ın yaptığı dua ile taziye evi hizmete açıldı.

Törene MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Oktay Öztürk, Mersin Milletvekilleri Baki Şimşek ve Ali Öz, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Tarsus Kaymakamı Hasan Göç, Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Garnizon Komutanı Yavuz Bulut, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, Emniyet Müdürü Salim Çakan, Müftü Hayri Erenay, MHP Mersin İl Başkanı Sebahattin Kılıç, AKP ilçe Başkanı Mehmet Yıldız, MHP ilçe Başkanı Ertuğrul Bodur, oda ve dernek başkanları, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Yıldırım ailesi ve çok sayıda davetli katıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.