TARSUS GÜNDEM

TARSUS AKP KİRASINI ÖDEYEMİYOR İDDİASI.!

TARSUS AKP KİRASINI ÖDEYEMİYOR İDDİASI.!
212 views
24 Mart 2016 - 11:50

Ak Parti’nin Mersinde yaptığı temayül yoklamasında ön plana çıkan isimler Ankara’ya çağrıldığı iddia edilirken, İl ve ilçelerdeki ekonomik sıkıntılar parti içi muhalefeti de hareketlendirdi.

 

 
Temayülde ortalamanın üzerinde katılım gösterilmesi , Ak Parti Genel Merkezi Teşkilat yapılanmaları biriminin gözünden kaçmazken ortaya çıkan isimlerin Genel merkeze çağırılması da gündeme bomba gibi düştü. Ankara’ya çağrılan isimlerin arasında Cesim Ercik ve Ahmet Uzun’un adı göze batarken Akp genel merkezinin nasıl bir tasarruf göstereceği ise bilinmiyor.

 
Tarsus yönetiminin görevden alınması hususunda çalışmaların olduğunu da aktaran bazı kaynaklar ‘’ Tarsus konusu şuan için Mersin’den sonra en sıcak konu. Tarsus’ta da en kısa sürede yani , yeni İl başkanı atamasının ardından yapılanma kararı olduğu üzerinde duruluyor. ‘’ifadeleri kullandı.

 
Öte yandan 2 Genel seçimde Ak Parti Genel Merkezi’nin Mersin İl teşkilatına gönderdiği bütçenin 5 milyon TL’nin üstünde olduğu iddia edildi. Seçim harcamaları için kullanılması gereken bu bütçenin ilçe teşkilatlarına eşit oranda dağıtılmadığı öne sürülürken, piyasaya partinin 1 milyon TL’ye yakın borcu olduğu iddiası ortalığı karıştırdı.Ak Parti koridorlarında dillendirilen bu iddialar doğru ise Taşpınar’ın yerine gelecek olan yeni yönetimin borçtan kımıldayamayacağı anlaşılıyor. Sadece 1 milyon TL’ye yaklaşan borcu temizlemek için uğraşacak yeni il başkanının tam anlamıyla enkaz devralacağının bilinmesi, il başkan adaylarında tedirginlik yarattı.

 

 

 

Artan tedirginliğin sadece Mersin İl başkanlığı için geçerli olmayacağının altını çizen mevcut Tarsus ilçe yöneticileri muhabirimize verdiği bilgilerde ‘’Para akışı çok düşük seviyelerde gelişti diye biliyoruz, İbrahim Gül ve Ali Cumhur Taşkın taşın altına elini koymadılar,çünkü ekonomik gelirleri seçim çalışmalarını karşılayacak durumda değildi, bu yüzden bazı noktalarda söz alan isimler bu vekillerin yerine para harcadı. Bir ekip oluşturuldu parayı onlar yönetti. Borç açığının Tarsus ilçesi içinde önemli bir sorun olabileceğini de aktaran yöneticiler ‘’Genel merkezden aktarılan paranın en büyük kısmı Tarsus İlçeye aktarıldı diye biliyoruz, Tarsus ilçe yönetiminin defterleri de araştırılsın, makbuzlar, bağışlar, harcamalar,yakıt giderleri,yemeklerin nereden fatura edildiği, kiralanan araçların nereden hangi tavan fiyattan fatura edildiği araştırılsın’’dediler.

 

 
Bu tartışmalı konuların iddiası geçmeden bir iddiada 33.000 TL olduğu ifade edilen Ak Parti Tarsus İlçe Başkanlığı Binası için geldi. Kiranın Ocak ayından bu zamana kadar halen ödenmediğini aktaran bazı yöneticiler, başkan kirayı ödenekle çözemediklerini herkesin elini cebine atsın diyerek bu yolla kirayı ödemeye çalıştığını ifade ederken, iktidar partisinin bu denli ekonomik sıkıntıya düşmüş olması taban tarafından da tepkilere yol açtı.

 

CİHAN KEZER / GÜNDEM HABER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.