DOLAR 32,6060 0.37%
EURO 34,6955 -0.12%
ALTIN 2.517,461,35
BITCOIN 1957682-2,08%
Mersin
21°

KAPALI

13:09

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X

ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNE KARŞIYIZ.!

ABONE OL
20 Ocak 2015 12:18
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Avukat Derya Özinç, yaptığı açıklamada, Mersin Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında işten çıkarılan işçilere karşı uygulanan baskılar ve gazetecilere yapılan saldırıyı set bir dille kınadı.

Derya Özinç, açıklamasında; “işçi çıkarılması ve alımı konusundaki büyükşehir meclis toplantısındaki yaşanılan polemikte ,aba altından gösterilen sopanızdan da , sert uslubunuzdan da korkmayız..Gazeteci arkadaşlara yapılan saldırıyı da kınıyorum” diye başladı ve şu görüşlere yer verdi:

“Meclis toplantısında dilek ve temennilerde ifade ettiğim gibi biz Meclis üyelerinin tek bir misyonu var..Toplumsal eşitlik boyutunda din,dil,ırk ayrımı yapılmaksızın refah ,adil,aydın bir Mersin için mücadele etmek..Hukuka aykırı davranan veya Meclis kavgalarında düşünce tartışmasının sınırlarını aşarak agresif tavırlar,aba altından sopa göstermeler ,dalga geçer gibi konuşmalar,İŞÇİ KIYIMLARI gerçeğini maddi delillerle açıklamak yerine soyut kavramlarla özellikle CHP yi itibarsızlaştırarak açıklamalarınızı size olan inancı da güveni de yok eder..Şöyle ki :

Meclis toplantısının 1. oturumunda, çıkarılan mağdur işçilerin sesini dile getirmek adına başlatılan imza kampanyasında Sayın Neşet Tarhan Başkanımızın imza klasörlerini Sayın Burhanettin Kocamaz’a sunduğunda ,Başkan Kocamaz’ın -İmzalar sağlıklı değil,koymuşlar ortaya her önüne gelen imzalamış..Şimdi bende Silifke’ye kadar imza toplatırım.bunların hiçbir anlamı yok açıklamasının yorumunu size bırakıyorum.

Meclis toplantısında ifade ettiğim gibi bu imzalar mağdur işçilerin ve onları koruyanların imzaları..Siz neye istinaden imza toplatacaksınız ..Magdur olan siz mi işçiler mi.? Kaldı ki imza kampanyası bireylerin kendilerini ifade etmelerinin bir hukuka uygun yoludur..BU İNSANLARIN KENDİ MAĞDURİYETLİKLERİNİ İFADE ETMEK İÇİN CANLI BOMBA MI OLMALARI GEREKİR.?

Personel Daire Başkanının yaptığı açıklama da–Kendilerinin Bankamatik Memurlarını işten çıkardıklarını,Disiplinsiz davranan işçilerin iş sözleşmelerini fes ettiklerini belirtmişse de bu beyefendiye Meclisteki sorumu yine soruyorum :Siz bizim karşımıza soyut ,farazi nedenleri sunmak yerine maddi delillerinizle çıkıp konuşun…Bankamatik memuru dediğiniz Avukat hanım yargı sürecinde bankamatik memuru olmadığı Mahkemece tespit edildi arkadaşımız aklandı..Onlarca işe iade davaları kazanıldı ..

MHP Meclis üyesi bir arkadaşımızın agresif tavırlarını yine eleştirmeye devam ediyorum.Meclis toplantısı sırasında 4 gazeteci kardeşime yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum..Sayın Başkan Kocamaz’ın –Gazeteciler ya dışarı çıksın ya da içeri girsin söylemi daha vahim bir söylemdir.Gazeteci arkadaşlarımızın haber alma haklarını korumak şöyle dursun , görev yerlerini mekanlarını sınırlamak ne kadar doğru ? Türkiyede var olan korku imparatorluğunun Mersin Şubesi olmanıza başta bilinçli ,uslubu yumuşak olan Mersin halkı izin vermez.

Başkan Burhanettin Kocamaz’ın AKP grubuna yönelik -Ama sizler lise müdürlerinin yerini istediğiniz gibi değiştiriyorsunuz ..eleştirisi güzel ve doğru olmakla beraber AKP tarafından yapılan siyasi manüpülasyonların yanlış olduğunu konusunda vardığınız bilinç çerçevesinde İŞÇİNİN YÜCE EMEĞİNİN,EVİNE ZAR ZOR EKMEK GÖTÜREN GARİBAN SINIFINI siyasetin dışında tutarak mağdur etmemek adına kararlar verilmelidir. Kim olursa olsun yanlışın,hukuka aykırılığın, Şiddetin karşısındayız.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.