TARSUS GÜNDEM

ŞEVKET CAN: ATAMIZI SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ.!

ŞEVKET CAN: ATAMIZI SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ.!
149 views
08 Kasım 2015 - 21:02

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 77. yıldönümü nedeniyle açıklama yapan Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, “Atamızı minnetle ve özlemle anıyoruz” dedi.

10 Kasım Atatürk’ü anma törenleri nedeniyle bir mesaj yayınlayan Başkan Can, Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’in ve gerçekleştirdiği inkılaplarının ebediyen yaşayacağını, her Türk insanının bunu yaşatmak için elinden gelen çabayı harcayacağını ifade etti.

Belediye Başkanı Şevket Can, “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Hakk’a yürüyüşünün 77’inci yılında onu bir kez daha rahmetle, minnetle anıyoruz.

Atatürk, bir imparatorluğun küllerinden yepyeni bir millet oluşturmuş, siyasi ve askeri dehası, başarıları ve düşünceleriyle sadece Türk tarihine değil, dünya tarihine de adını altın harflerle yazdırmış büyük bir komutandır. ’Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ vecizesi, Ulu Önder Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet ve gerçekleştirdiği inkılapları ebediyen yaşayacaktır. Cumhuriyet’in bekası için Atatürk’ün eserlerine sahip çıkmak mecburiyetindeyiz.

Büyük kurtarıcımız ve liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bizler emanet ettiğin Türkiye Cumhuriyeti’ne her zaman olduğu gibi gönülden sahip çıkacak ve sana layık bir millet olmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi; rahmet, saygı ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad olsun” ifadesini kullandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.