TARSUS GÜNDEM

ÖZGECAN ASLAN DURUŞMASINDA KARAR ÇIKTI.!

ÖZGECAN ASLAN DURUŞMASINDA KARAR ÇIKTI.!
157 views
03 Aralık 2015 - 12:37

Mersin’in Tarsus ilçesinde öldürülen üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ın katil zanlılarının yargılanmasına Tarsus 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Cinayet zanlıları minibüs şoförü Ahmet Suphi Altındöken, babası Necmittin Altındöken ve arkadaşı Fatih Gökçe’nin tutuklu yargılandığı davanın 3’üncü duruşması başladı. Duruşmada Ahmet Suphi Altındöken, babası Necmettin Altındöken ve arkadaşı Fatih Gökçe hazır bulundu.

Savcı, 11 Şubat’ta Özgecan Aslan’ı öldürdükleri iddiasıyla yargılanan her üç sanık için de kasten, canavarca hislerle ve eziyet çektirerek öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemişti.

Mersin Barosu başta olmak üzere bir çok baro temsilcisinin ve avukatın katıldığı 3.mahkemede güvenlik önlemlerinin geniş çapta alındığı gözlerden kaçmadı.

Tutuklu zanlı Suphi Altındöken’in annesi Nazmiye Tan’ın Suphi hakkında ruh sağlığının yerinde olmadığına dair mahkemeye sunulan dilekçesi ve raporu zabıt mahkemece tutanak altına alınarak dosyaya koyuldu.

NESLİHAN ALTINDÖKEN’İN AVUKATI EBRU ÇATIKKAŞ’A YETKİ İTİRAZI GELDİ.

Suphi Altındöken’in eski eşi Neslihan Altındöken’in Adana Barosuna bavuru yaparak edindiği avukat yardımı ile Suphi’den boşanmasını sağlayan Ebru Çatıkkaş isimli avukat, Özgecan Aslan duruşması olarak bilinen davayada yetki dilekçesi sunmasına Mersin Barosu avukatlarından Sevim Küçük itiraz ederek, yetkinin verilmemesi gerektiğini mahkeme başkanlığına itiraz etti, ayrıca mahkeme Suphi Altındöken’in de bu konuda görüşünü alarak yetkilendirmeyi oy birliğiyle iptal etti. ve avukatın izleyici olarak salonda yer almasına karar verdi.

AMCA YAŞASIN ASLAN: CANIMIZIN ÖLDÜRÜLDÜĞÜ TARİH 11 ŞUBAT,BUGÜN İSE 3 ARALIK VE BUGÜN ANNE VE BABASININ EVLİLİK YIL DÖNÜMÜ.!

Mahkemenin söz vermesi üzerine konuşan amca Yaşasın Aslan ” Canımız aramızdan ayrılışının 295.günü bugün. Canımız 11 Şubatta katledildi. Bugün 3 Aralık canımızın anne ve babasının ölüm yıl dönümü.. Bu caniler öyle bir ceza almalıdırlar ki, tarihe not düşülsün”ifadelerini kullandı.

Özgecan Aslan’ın avukatlarının sırayla konuşmaya devam etti. duruşmada, Zanlıların avukatları da söz aldı. Fatih Gökçe Avukatı Nazmi Karataylı yaptığı uzun savunmanın ardından ayrı ayrı TCk maddelerinden söz ederek sanık hakkında beraat istediğini belirtti.

Suphi Altındöken avukatı müdafi Kamil Veli Ak ” yaptığımız yazılı savunmayı tekrar ediyoruz ve Fatih Gökçe müdafisinin yaptığı suçlamaları kabul etmiyoruz”dedi.

Diğer yandan söz alan baba Necmittin Altındöken’in avukatı ise suçlamaları kesnlikle reddettiklerini ve sanık hakkında mahkemenşn beraat kararı vermesini istediklerini söyledi.

Mahkemece verilen aranın ardından Mahkeme Başkanı Ercan Kumhak’ın açıkladığı kararla ” Özgecan Aslan’ın 3 katil zanlısı, cinayetten ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezalarına çarptırıldı.

Ayrıca tecavüz ve diğer suçlardan da minibüs şoförü Ahmet Suphi Altındöken’e 27, arkadaşı Fatih Gökçe’ye 24 yıl hapis cezası verildi.

Mahkeme sanıklara verilen cezalarda indirim uygulamadı. Karar salondakiler tarafından alkışlandı.

Zanlı avukatlarının açıklanan kararı 7 gün içinde Yargıtaya başvurarak temyiz etme hakları bulunuyor.

HABER: CİHAN KEZER

12348509_489307994583278_1237504558_n

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.