TARSUS GÜNDEM

” OTOGARGARA ”

” OTOGARGARA ”
231 views
29 Temmuz 2015 - 12:27

Yeni otogarın işletme hakkını yıllık 20 milyon TL’ye devralan Şimşekler Grubu otogar esnafından kira alamayınca sıkıntılar ayyuka çıktı. Şimşekler grubu başkanı Halil Şimşek Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin son toplantısında Otogar sorununun çözümünde Mezitli belediye başkanın engellemeleri olduğunu iddia etmişti..

Otogar krizinde esnaf açtı ağzını yumdu gözünü. “Bizi siyasi kavganıza alet etmeyin” mesajı veren esnaf, otogarın satışına da karşı olduğunu açıklayarak, Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz’ın bürokratlarınca yanıltıldığını savundu. Esnaf Vali Çakacak ’ı da göreve çağırdı. Yeni Otogar ile ilgili kriz sürerken, son günlerde siyasilerin de dahil olduğu tartışmalar olayın boyutunu değiştirdi. Rekabet Kurulu’nun geçtiğimiz günlerde ‘yüksek fiyat’ iddiaları için soruşturma izni verdiği otogar krizinde son olarak konuşan Mersin Otobüs Yazıhaneleri Kooperatif Başkanı Ramazan Avcı, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a yüklendi. Kocamaz’ın başından beri otogar konusunda bürokratlarınca yanlış bilgilendirildiğini ve yönlendirildiğini söyleyen Avcı, “Belediye de iş bilir bürokratlar olsaydı, bu korun bu hale gelmezdi” diyen Avcı, Başkan Kocamaz’a etrafındaki bürokratları gözden geçirmeye çağırdı.

Otogarın satışı ile ilgili kendilerinin satışı istiyormuş gibi gösterildiğini de dile getiren Ramazan Avcı, “Biz otogar esnafı olarak bu satışa karşıyız. Otogar Mersin’indir. Satışı söz konusu olmamalı. Otogar kar edilecek bir yer olarak görülmemelidir. Otogar hizmeti belediyenin başlıca görevlerindendir. ‘Mersin’i birlikte yönetelim’ diye göreve gelen Büyükşehir Belediyesi yönetimi, unutmamalıdır ki Büyükşehir Belediyesi vatandaşa hizmet yeridir. Büyükşehir Belediyesi’ne çağrımız ‘ben verdim, oldu-bitti’ söylemlerinden vazgeçmelidirler” diye konuştu.

VALİ GÖREVE!

Son olarak konuyu bir çok def ilettikleri yazılı ve sözlü olarak çözüm için ‘Mersin’e ağabeylik’ yapmaya çağırdıkları Mersin Valisi Özdemir Çakacak’a da yeniden seslenen Mersin Otobüs Yazıhaneleri Kooperatif Başkanı Ramazan Avcı, şunları söyledi: “Sayın valimizden Mersin’e bir ağabeylik yapmasını arzu ediyoruz. Konunu taraflarını bir masa etrafında toplayıp, olayın çözümü noktasında neler yapılabileceğine dair görüşme yapılmasını sağlamasını istiyoruz”.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.