TARSUS GÜNDEM

ORUÇ YATARAK TUTULMAZ!

ORUÇ YATARAK TUTULMAZ!
154 views
17 Haziran 2016 - 10:47

Türkiye Cumhuriyeti Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın yardımcısı Yusuf Coşkun’un yaklaşık 1 haftadır tüm Mersin’de çalışmalar yaptığını biliyoruz. Özellikle ilçeler bazında tek tek gezip halkın içine olarak sorunları dinlediğini de Mersin gazetelerinden ve Kalkınma Bakanının resmi sosyal medya hesaplarından görüyoruz.

 

 

Sayın Bakan yardımcısı Yusuf Coşkun , diğer ilçelerde olduğu gibi Tarsus’a da Ak Parti Mersin İl başkanı Cesim Ercik ile birlikte gelmiş. Kaymakamlığa gitmiş, oradan  partilerinin ilçe başkanlığında ilçe yöneticileri ile bir araya gelerek orada kısa bir konuşma yapmış. Diğer ilçelerde ise Bakan yardımcısı yöneticilere konuşmaktan çok halkın arasında olarak, sorunları not alarak ziyaretlerini tamamlamış. Ama Tarsus’ta  Kaymakam ve İlçe binası dışında her hangi bir sokak çalışması, halk buluşması yok.

 

Ama sayın Yıldız’ın  yönetimde olan yakın  kurmayları , sosyal medyada iyi bir takipçi olarak tüm eleştirilere kalkan olmuş durumda. Ufacık yaptığın bir eleştiride, bakıyorsun pat diye yorum düşmüş!  Yazacak çizecek o kadar şey var ki, Susmayı tercih ederek pireyi deve yaparız diye, okkalı cevapları sadece kamusal çerçevede ifade ederek susuyoruz.

 

Şevket Can’ı ve  bu Hızlı trene gündem yaratmak isteyen siyasi  ilçe başkanlarına tepki koyuluyor. Ama  2013 Belediye Başkanlığı adayı Hakkı Meniz beyin proje tutanaklarını alın okuyun isteriz. Bakınız orada Tren yolu için hangi proje hazırlanmış.

 

Ama bir takım Ak Partili yöneticiler ”Oruç Yatarak Tutulur” mantığıyla kentin sorunlarını görmezden geliyorlar.

 

Sayın Bakanın  yaptığı ve yapacakları çalışmalar,  sizin siyasi kariyerinize bir artı sunmaz.

 

Ama bu iş böyle devam ederse, bizde yazma kuvvetini bir kademe yukarı çekmesini de biliriz.

 

 

1- HIZLI TREN TARTIŞMALARINDA YOKSUN

 

Hızlı Tren kenti 2’ye bölecek diye vatandaşlar her ortamda ”TEK SES, TEK YÜREK”  olarak kentin ayrışmasını istemiyorlar. Bakana  ayrı ayrı giden 2 heyet bu konuyu gündemde tutmaya çalışıyor, kent konseyi ayakta her sokakta imza topluyor. Sizden ses seda yok! İktidar Partisinin İlçe başkanı bu kadar sessiz kalmalı mı ? Bilmiyoruz! En azından  etrafınızda ki tek basın mensubuna açıklama yaparak kamuyu bilgilendirin.!

 

 

2- STADYUM ÇALIŞMASINDA YOKSUN

 

Gayri resmi 500 bin nüfuslu bir kentin tek profesyonel futbol takımı 3.lige düştü. Parti yönetiminde olan bazı abilerimiz de burada yöneticilik yapıyor. Onları arayarak bir kez olsun takımın sorunları hakkında eksikleri  hakkında bilgi istediniz mi? İlçe başkanlığınızın karşısında kocaman  MİLYONLARCA lira yatırım yapılarak  yenilenen Şehir Stadyumu var , ama  Tarsus Şehir Stadı İdman Yurduna neden verilmiyor diye hiç mi merak etmediniz ? Şehir Stadyumunun etrafında esnaflar ile bu konuda görüşmediniz mi?

 

 

3- ÜNİVERSİTE KONUSUNDA YOKSUN

 

Tarsus’a Üniversite gelmesi konusunda yıllardır bir çok kamu kurumu çalışma yapıyor, Bizde Tarsus Gazeteciler Cemiyeti olarak bu konuyu Bakan beye 2 defa taşıdık, ve sizin  yapmanız gereken icraatları biz gazeteciler kişiselleştirmeden TARSUS için yaptık. Acaba rektör ve Bakanlık ile bu konuda bir görüş alışverişiniz oldu mu ? Yönetiminizde Kentin sorunlarıyla alakalı bir sorumlu arkadaşınız yok mu ? Rapor tutuyorlar mı ? Yoksa bu konu sizin siyasi çalışmalarınız dışında mı ?

 

 

4- KENTTE POLİS EKSİK ,YİNE YOKSUN

 

Kentin pilot mahallelerinde her hafta Çevik Kuvvete saldırılar oluyor. Polis gaz sıkıyor, su sıkıyor, mesai harcıyor. Polis eksikliğine rağmen, her yerde polis noktası oluşturuluyor ve bu halkın güvenliği az sayıda memurla  giderilmeye çalışılıyor. Acaba bu konuda neden bir çalışma yaparak İçişleri Bakanlığına şimdiye kadar gitmediniz ? Bu kentte güvenlik sizin için sadece kente şehit gelmişken parti binanızı tepkilerden korumaktan mı ibaret, sizin için güvenlik neyi ifade ediyor ?

 

 

5- BASIN TELEFON AÇAR ,TELEFONUN UCUNDA YOKSUN

 

Basın mensubu bazı arkadaşlar, Bakan yardımcısı gelecek mi ? Kentin sorunlarına hangi yaklaşımdasınız sormak ve bilgi almak için arıyor, ama siz defalarca aranmanıza rağmen BASIN MENSUPLARINI dikkate almıyorsunuz. Duyduğumuza göre ” KENDİ HAVUZ MEDYANIZI” kurmuşsunuz ? Hatta iddia odur ki; Bazı basın mensuplarına zamanında ”CESET TORBASI İHALESİ” dahi alınmasına sessiz kalmışsınız, üstelik o gazetenin sahibinin en yakın akrabasını kendi yönetiminizin, seçim koordinasyonunda görev vermişsiniz . Tabi bunlar kamu oyundan gelen ciddi iddialar,  Size soruyorum  bu doğru mu sayın başkan ? Malumunuz telefonla size ulaşıp bu soruları soramıyoruz, belki buradan cevaplarsınız!

 

6- BAKAN YARDIMCISI GELİR, SOKAKTA YOKSUN

 

Kısa ve öz soruyorum: Bakan Yardımcısının Tarsus ziyaretini bize özetler misiniz ?

 

7- BAKAN OPERA BALE GÖNDERİR, YİNE YOKSUN

 

16 Yıldır Tarsus’a Ne  Mersin Opera Balesi gelmiş, nede yıllardır yanı başımızda duran Adana Devlet Tiyatrosu. Sizin yönetiminizde  Kültür İşlerinden sorumlu başkan yardımcınız yok mu ? Yada Tarsus Kültür Merkezi müdür vekiliyle bu konuda hiç istişareniz olmadı mı ? Eksikler, Gelmeyenler, size rapor edilmedi mi ? En azından isterdik ki, Dökülen her yer sökülen Kültürden haberiniz olsun, ama merak etmeyin bunu da TARSUS GAZETECİLER CEMİYETİ kendine görev edindi ve Bakan beye söyledi.

 

 

8- GIDA ORGANİZE KURULACAK, YOKSUN

 

Gıda Organize Sanayi Bölgesi  resmi olarak Vali beyin başkanlığında kuruldu. Tarsus’tan da kurucular olmadığını biz yine gazeteci olarak bildirdik, Aman dedik şehrimizde bir Organize Sanayi sitesi kuruluyor ve biz kurucular arasında yokuz! Bu konuda istişare yapmak üzere acaba T.S.O Başkanı Ruhi Koçak ve T.T.O.B  Murat Kaya ile görüşüp artısını eksisini not edip yukarıya bildirdiniz mi?

 

 

9- HASTANE TEL TEL DÖKÜLÜYOR, YOKSUN

 

 

Tarsus Devlet Hastanesinde her yer fiziki olarak deformasyona uğramakta sağlığı ciddi şekilde tehdit etmektedir. Ayrıca bir çok muayene sıkıntısı ile zaman kaybediliyor.  MR çektirmek isteyen hasta kalkıyor Tarsus’a en uzak köyden bir gece vakti geliyor, ama MR cihazı arızalı diye geri gönderiliyor. Tarsus’ta 4 ayda 24  ani bebek ölümü olduğu iddia ediliyor, üstelik bu konu sağlık ocağında direk vatandaşa ifade ediliyor, ama kimsenin haberi yok! Halk sağlığı ekibiniz yok mu ?

 

10- MÜFTÜLÜK BİNA SATIN ALDI, BİNLERCE LİRA BAĞIŞ TOPLADI. ANCAK KOCAMAN TESİS KULLANILMAZ DURUMDA BOŞA BEKLETİLİYOR.

 

Mübarek Ramazan ayındayız, herkesin Orucunu Allah Kabul Etsin. Bu kadar mukaddes ayda eleştirmeden geçemeyeceğiz bir konuda Müftülüğümüzün aldığı  BORSA SARAYI binasıdır. Ramazan ayında bütün camilerde  İSRAF’tan kaçının deniliyor. Ama kaç lira bağış toplandığı belli olmayan YURT ÇALIŞMASI öylece atıl durumda bekletiliyor. Yapılamayacaksa altından kalkılamayacak sa neden böyle bir harcamanın altına girildi diye, sayın müftüye sordunuz mu?  Alınan bağışlar ne kadar haberiniz var mı ? Bunu kamu oyu ile neden paylaşmıyorlar sordunuz mu? Şimdi diyeceksiniz ki bu eleştirilerinizi Kaymakamlık Makamına yapın yetki onlarda.. Ama çorbada sizinde tuzunuz yok mu sayın başkan ?

 

 

Sorunlar bitmek bilmiyor! Tükenmek bilmiyor. Siz Ak Parti İlçe yönetimi seçilmişleri olarak İktidar partisinin yaptığı her işi takip etmek zorundasınız. Akıbetini rapor ederek yukarıya bildirmelisiniz. Şimdi burada eksik konulara devam etmek istesek siz okumaktan usanırsınız!

 

Eğer bir koltukta iş yapamayan, sadece zaman harcayan  kim varsa oturdukları yeri boşaltsınlar rica ediyoruz.

 

Ama vatandaş kısa ve öz olarak YÖNETİCİ değil, LİDER istiyor. Bu özellik sizde var mı ? Onuda bilmiyoruz!

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.