TARSUS GÜNDEM

MUSALLA HALKI KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ!

MUSALLA HALKI KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ!
168 views
03 Ekim 2016 - 9:32

Tarsus Yeşil Mahalle Kültür ve Yardımlaşma Derneği ücretsiz kahvaltı etkinliği düzenledi.

Yeşil Mahallede bulunan dernek binasında gerçekleşen kahvaltı etkinliğine 250 kişi katıldı.

İmece usulu hazırlanan kahvaltılıkların dernek yöneticileri tarafından misafirlere ikram edildiği kahvaltıda , mahallede yaşayan ancak işleri dolayısı ile bir birlerini göremeyen sakinleride , kahvaltı aracılığı ile bir araya gelerek sohbet etme imkanı buldu.

Kahvaltı esnasında kısa bir açıklama yapan başkan Hülya Özkaynar ” Görüyoruz, biliyoruz ve bir birimizi çok seviyoruz. geçmişten gelen bir bağın bundan sonraki kuşaklara da anlaşılır şekilde kalmasını istiyoruz. Kahvaltılar bu denli özel buluşmaların sadece bir aracı, umut ediyoruz ki birlik beraberliğimizin devamı için yine hep beraber bir arada olacağız. Kahvaltımızı yapmaya emek veren özellikle mahallemizin annelerine, ablalarına , katkı sunan herkese çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca çocukların eğitim ve öğretimine katkı sunmak için derneğimizde ücretsiz olarak bazı kursların açıldığını da belirtirim”dedi.

Tarsus’un en eski mahallelerinden biri olan Yeşil Mahallede(Musalla) faaliyet sürdüren dernek , eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte bu alanda da ücretsiz olarak etkinlikleri hızlandıracağı ifade edildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.