TARSUS GÜNDEM

MUHTAR: HABERLER MAKSATLI YAPILMIŞ,BİZ TARSUSLUYUZ

MUHTAR: HABERLER MAKSATLI YAPILMIŞ,BİZ TARSUSLUYUZ
773 views
26 Haziran 2020 - 8:08

Tarsus’a bağlı Böğrüeğri Mahallesi sakinlerinin, Tarsus Belediyesi’nden hizmet alamadıklarını iddia ederek Toroslar ilçesine bağlanmak için imza kampanyası başlattıklarına yönelik yapılan haberin yalan olduğu ortaya çıktı.

BÖĞRÜEĞRİ MAHALLESİ MUHTARI RAMAZAN ATEŞ, NET KONUŞTU; “YAPILAN HABER ASILSIZDIR, İTİBAR ETMEYİN”

Mahalle Muhtarı Ramazan Ateş; “Benim ve köy halkının böyle bundan haberi yok. Yapılan haber asılsızdır, itibar etmeyin” diyerek yalan haberi çürüttü ve bu konuya noktayı koydu.

Geçen günlerde Hürriyet Gazetesi yazarı Yalçın Bayer köşe yazısında, Tarsus’a bağlı Böğrüeğri Mahallesi halkının Tarsus Belediyesi ile Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden hizmet alamadığını, mahalle sakinlerinin MHP’li Toroslar Belediyesi’ne bağlanmak için imza topladıkları iddia etti. Yalçın Bayer’in bu iddiası kent genelinde faaliyet gösteren bazı gazete ve haber sitelerinde yer aldı.

MUHTAR VE MAHALLE HALKININ İMZA KAMPANYASINDAN HABERİ YOK

Gündeme gelen haber ile ilgili Tarsus Belediyesi’ne gelen Mahalle Muhtarı Ramazan Ateş, yapılan haberin asılsız olduğunu dile getirdi. Muhtar Ateş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Benim ve köy halkının bundan haberi yok. Yapılan haber asılsızdır, itibar etmeyin” dedi.

Tarsus Belediyesi sosyal medya hesaplarından basına ve kamuoyuna yaptığı açıklamada ise; “Yapılan asılsız ve maksatlı haber, gazetecilik meslek onuruna yakışmadığı gibi araştırmadan, soruşturmadan, işin aslını öğrenmeden gündeme getirilmiştir, halkımızın takdirine sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.