TARSUS GÜNDEM

MERSİN’DE ŞOK!

MERSİN’DE ŞOK!
161 views
16 Aralık 2016 - 16:01

Silifke’de  ilçesinde etkili olan şiddetli fırtına ve soğuk nedeniyle 1 kişi öldü, tırlar devrildi, minare yıkıldı, ağaçlar ikiye ayrıldı, çatılar uçtu, seralar patladı, elektrik ve telefon telleri koptu, elektrik trafoları ve petrol istasyonu yıkıldı.

KALP KRİZİ GEÇİRDİ

İki gündür etkili olan şiddetli fırtına ve soğuk nedeniyle kalp krizi geçiren 60 yaşındaki Mustafa Esmaray,Atakent Mahallesinde ölü bulundu.

TIR’LAR DEVRİLDİ

Yeşilovacık  Mahallesi’nde tonlarca ağırlığında iki TIR seyir halinde iken devrildi. Silifke-Antalya yolu bir gün devrilen TIR’lar nedeniyle kapanırken tali yoldan trafik akışı sağlandı.

BİNALAR YIKILDI 

Yeşilovacık  Merkez Camii’nin minaresi yıkılırken, ağaçlar ikiye ayrıldı, çatılar uçtu, seralar patladı, elektrik ve telefon telleri koptu, elektrik trafoları ve petrol istasyonu yıkıldı. Bölgeye iki gündür elektrik verilemiyor. Bir marangoz atölyesinin duvarı yıkıldı, çatısı uçtu atölye kullanılamaz hale geldi.

ÜRETİCİ ZARARDA

Salatalık üreticilerinin hasat zamanında seraları yıkılırken ürünler büyük zarar gördü. Atayurt Mahallesi’nde ise naylon seraların patlaması nedeniyle yetişen çilek ve domates zarar gördü.

mersin-de-soguk-hava-ve-firtina-hayati-felc-e-4-9064495_300

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.